• شناسه خبر : 59199
  • تاریخ انتشار : 17 آبان 1400 - 01:11

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: از زمان آغاز ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن تاکنون ۲۰ هزار نفر در استان اردبیل با مراجعه به سامانه ثبت‌نام کردند.

مسکن

شهرام باباخانی ۱۷ آبان در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح جهش تولید مسکن در اردبیل اظهار کرد: همچنان زمان ثبت‌نام برای متقاضیان وجود دارد و افرادی که فاقد مسکن بوده و تاکنون از مزایای زمین، مسکن و وام دولتی استفاده نکردند، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: در کنار سبز بودن فرم جیم متقاضیان باید پنج سال سکونت را در شهرهای ثبت‌نامی داشته باشند و تأهل همچنین ارائه سایر مدارک از الزامات این کار است.
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه بعد از پالایش متقاضیان مشخصات افراد واجد شرایط از طریق سامانه ثمن اعلام خواهد شد، گفت: ثبت‌نام در این مرحله به صورت اینترنتی است و در همه شهرستان‌های استان متقاضیان مسکن و افراد فاقد سرپناه می‌توانند بدون محدودیت در این طرح ثبت‌نام کنند.

باباخانی در مورد تأمین زمین رایگان برای اجرای این پروژه افزود: کلیه دستگاه‌های دولتی که زمین در اختیار دارند، موظف شدند برای اجرای این طرح آن را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند و در کنار آن متقاضیان در دوره اجرای طرح باید آورده ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی تأمین کنند.

وی وام پرداختی به متقاضیان طرح جهش تولید مسکن را ۳۵۰ میلیون تومان از سوی بانک مسکن اعلام کرد و ادامه داد: واجدین شرایط در مهلت تعیین شده باید آورده خود را پرداخت کرده و در کنار آن به تناسب پیشرفت پروژه، پرداخت تسهیلات نیز به انجام می‌رسد.

باباخانی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با ۳۵۰ میلیون تومان وام و ۲۵۰ میلیون تومان آورده متقاضیان مسکن پیش‌بینی می‌شود هزینه ساخت این واحدها به ۶۰۰ میلیون تومان برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up