• شناسه خبر : 59263
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1400 - 09:37

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت:۱۵۰۰ کیلومتر از محور‌های مواصلاتی استان اردبیل از ابتدای سال تا کنون دوباره خط کشی شده است.

 

جاده بزرگراه

 

علی صبحی در بازدید از روند خط کشی محور‌های مواصلاتی شهرستان نمین گفت: با تلاش راهداران خط کشی محور‌های مه گیر شهرستان‌های اردبیل و گرمی هم انجام می شود.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزایش ایمنی جاده‌های استان را از برنامه‌های اصلی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دانست و افزود: هدف از خط کشیِ دوباره راه ها، منظم کردن حرکت وسایل نقلیه، و افزایش ایمنی تردد خودرو‌ها است.

وی با اشاره به اینکه برابر قانون بودجه اعتبارات ایمن سازی و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی از محل اعتبارات استانی باید تامین شود، از فرمانداران شهرستان‌ها خواست در تخصیص به موقع اعتبارات راهداری اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

صبحی تصریح کرد: در ۷ ماه گذشته ۱۴ هزار کیلومتر رفع افتادگی شانه راهها، ۱۲ هزار مترطول شیار لرزاننده عرضی و طولی، ۶ هزارو ۹۰۰ کیلومتر تسطیح حریم راهها، ۳ هزارو ۸۰۰ متر حفاظ در پرتگاهها، بیش از هزارو ۸۰۰ متر مربع تابلو‌های اطلاعاتی، و ۱۲ هزار تابلوی انتظامی و الزامیِ راهها، به همتِ گروه‌های راهداری اصلاح و نصب شد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up