• شناسه خبر : 59279
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1400 - 10:47

همزمان با نوزدهمین سالگرد تأسیس شوراهای حل اختلاف شعبه فرهنگ، هنر و رسانه شورای حل اختلاف در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل راه‌اندازی شد.

34

 

در این مراسم که ۱۸ آبان رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان اردبیل به اهمیت و جایگاه حوزه فرهنگ، هنر و رسانه اشاره کرد و گفت: فعالان این حوزه با کمترین تنش و در فضای معقول و منطقی فعالیت‌های خود را انجام داده و انتظار می‌رود با استقرار این شعبه کمترین ورودی پرونده را در این بخش به محاکم قضایی شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام سید حسین علوی اهمیت و جایگاه صلح و سازش را در مکتب اسلام به عنوان یک امر خداپسندانه یادآور شد و اظهار کرد: اصلاح امور و رفع اختلاف 2 نفر در جامعه پاداشی بی‌نظیر دارد به طوری که ورود به این حوزه همتراز با مجاهدت در راه خدا توصیف شده است.

وی تصریح کرد: اصحاب قلم و بیان در فعالیت‌های خود همچون سایر مسئولان باید قصد قربت و اخلاص را مورد توجه قرار داده و در جلب رضای الهی تلاشی مؤثر انجام دهند.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف استان اردبیل به راه‌اندازی شعب تخصصی شورای حل اختلاف اشاره کرد و افزود: در سطح استان از 144 شعبه شورای حل اختلاف در شهرها، بخش‌ها و روستاها 7 شعبه تخصصی در حوزه پزشکی، فرهنگ، هنر و رسانه، صنعت، معدن و تجارت و… راه‌اندازی شده تا خدمات مناسبی را به هموطنان ارائه کند.

حجت‌الاسلام علوی به فعالیت هیئت جهادی بخشایش نیز اشاره کرد و ادامه داد: با تلاش این هیئت در سال گذشته 17 نفر و امسال نیز 5 نفر از قصاص نفس رهایی پیدا کرده و تلاش بر این است تا 9 فقره پرونده در این حوزه به سرانجام برسد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up