• شناسه خبر : 59280
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1400 - 10:06

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: اصحاب قلم صادقانه می توانند اصلاح‌گری را در جامعه انجام دهند.

شهرخوان

 

سید عبدالله طباطبایی در مراسم راه‌اندازی شعبه شورای حل اختلاف فرهنگ و هنر در اردبیل اظهار کرد: مسئولیت سنگینی را اصحاب فرهنگ، هنر به ویژه خبرنگاران و اهالی قلم بر عهده دارند چرا که با قلم صادقانه خود می‌توانند اصلاح‌گری را در جامعه انجام دهند.

وی تصریح کرد: در قرآن کریم به قلم به پاکی و نیکی قسم یاد شده و در آیات الهی به تفکر، تعقل و عقلانیت نیز تاکید شده که این نشان می‌دهد در مکتب اسلام علم همراه با ارزش نهادن به قلم دارای جایگاهی برتر است.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل به حساسیت کار خبرنگاران در انعکاس کارهای انجام شده، کمبودها و نقصان‌ها اشاره کرد و گفت: نباید قلم اصحاب رسانه در مسیر بیدارگری به انحراف برود بلکه فعالان این حوزه بدانند که قلم آنها مسئولان را به خوف و هراس می‌اندازد تا کار نکرده را انجام داده و نقصان و کاستی‌ها را به سرعت برطرف کنند.

طباطبایی قدرت بازدارندگی قلم صادقانه را یادآور شد و افزود: البته وجدان‌های آگاه و بیدار در برابر قدرت الهی به تواضع افتاده و قطعا به این اصل باور دارند که عالم محضر خداست و نباید در محضر خداوند گناهی را انجام بدهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در کنار این اصل آنچه که امروز برای متخلفان واهمه ایجاد می‌کند تلاش خبرنگاران در انتشار واقعیت‌ها در فضای مجازی است که به نیکی این فضا را باید فضای حقیقی نام برد چرا که نحوه اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به جامعه به سرعت و با کمترین نقصان انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اضافه کرد: البته اصحاب رسانه باید در استخدام کلمات، بیان واقعیت‌ها، ارزش و قداست دادن به قلم خود فعالیت مناسب و رو به جلویی را داشته باشند تا مبادا کار در این مسیر به خطا به پیش برود.

طباطبایی بیان کرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی این شعبه در حوزه فرهنگ و هنر دعاوی و پرونده‌های ارجاعی به مراجع قضایی به صفر برسد و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه مشکلات احتمالی را در این مجموعه حل و فصل کرده و اجازه ندهند تا اختلافی کار آنها را با اختلال و یا وقفه روبه‌رو کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up