• شناسه خبر : 59344
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1400 - 01:53

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: بیش از یک هزار نفر جهت بهره‌مندی از طرح اقدام ملی و جهش ملی مسکن در این شهرستان ثبت‌نام کرده‌اند.

مسکن

مسعود یگانه روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از پروژه ساخت واحدهای مسکونی اقدام ملی خلخال در گفتگو با ایرنا اعلام کرد: آمار دقیقی از ثبت‌نام کنندگان در طرح جهش مسکن ملی در دست نیست ولی با توجه به ثبت‌نام بیش از ۷۰۰ نفر در طرح مسکن اقدام ملی پیش‌بینی می‌شود بیش از یک‌هزار نفر در صف انتظار بهره‌مندی از مسکن اقدام و جهش ملی هستند.

وی اظهارکرد: ۶ هزار متر مربع زمین در شهر خلخال از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل برای احداث واحدهای مسکونی اقدام ملی در اختیار بنیاد مسکن این شهرستان گذاشته شده و هم اکنون ۱۴۰ واحد مسکونی در ۲ فاز در این شهر در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام مسکن جهش ملی همزمان با سراسر کشور از ۲۸ مهر ماه در این شهرستان نیز آغاز شده است، افزود: متقاضیان این مسکن تا ۲۸ آبان ماه فرصت دارند با مراجعه به سایت مسکن جهش ملی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری خلخال گفت: عدم استفاده از تسهیلات یارانه‌ای دولتی در بخش مسکن و سبز بودن فرم «ج»، فقدان مالکیت خصوصی، متاهل یا سرپرست خانوار بودن و سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا چهار شرط اصلی برای بهره مندی از مسکن جهش ملی است .

او اظهار داشت:بعد از پایان مهلت زمان نام‌نویسی، توقف و پیرایش اطلاعات شروع می‌شود بنابرایناطلاعات هویتی سرپرست خانوار و افراد تحت تکفل وی که دارای شروط چهارگانه اعلام شده هستند به همراه شهر مورد تقاضا باید توسط متقاضیان در سامانه وارد شود.

مدیر بنیاد مسکن خلخال نیز گفت:متقاضیان مسکن اقدام ملی ۱۴۰ واحدی این شهر برای بهره‌مندی از این واحدها تاکنون به واریز مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال در دو مرحله اقدام و همچنین هرکدام از متقاضیان تسهیلات بانکی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی دریافت می‌کنند.

محمد حاتمی با بیان اینکه واحدهای مسکونی مسکن اقدام ملی در این شهر در یک طبقه پارکینگ و چهار طبقه مسکونی و با زیربنای ۸۵ متری احداث می‌شود، اظهار کرد: اخیرا سقف این وام با دو برابر افزایش به سه میلیارد ریال ارتقا داده شده ولی چون این تصمیم به شهرستانها ابلاغ نشده نمی‌توان اظهار نظری قاطعی در این باره کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up