• شناسه خبر : 59351
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1400 - 01:21

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۲۵۰ راهدار با استقرار در ۲۲ راهدارخانه ثابت و سیار خدمات زمستانی به هموطنان عزیز ارائه خواهند کرد.

راهداری

کلیم اله وثوقی در بازدید از محورهای مواصلاتی شهرستان کوثر و محور اردبیل سرچم افزود: با توجه به شرایط سردسیری استان اردبیل به ویژه وجود گردنه‌های متعدد در مسیرهای ورودی به استان ما تلاش کردیم تا نیروهای راهداری را از آبان ماه با ظرفیت ۵۰ درصد در جاده‌ها و گردنه‌ها مستقر کنیم تا ارائه خدمات به مسافران و رانندگان انجام شود.

عضو شورای اداری استان اردبیل خاطرنشان کرد: در طول ۵ ماه سرما و یخبندان در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان که گاه دمای هوا به زیر ۳۰ درجه نیز می‌رسد تلاشمان بر این است تا در ۳۰۰ کیلومتر گردنه و مسیر صعب العبور استان خدمات زمستانی راهداری را به شکل ویژه انجام دهیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نمونه این گردنه‌ها را صائین، الماس، حیران و … اعلام کرد و گفت: امسال راهداران با استقرار در ۲۲ مرکز راهداری خدمات متنوعی را به هموطنان ارائه خواهند کرد که نسبت به سال گذشته ۴ محل استقرار جدید راهداران اعم از موقت و ثابت راه اندازی شده است.

وثوقی افزود: در کنار حضور ۲۵۰ نیروی راهداری ما امسال از توان ۱۸۲ دستگاه خودرو و ماشین آلات راهداری استفاده خواهیم کرد تا زمستان کم حادثه‌ای را در جاده‌های استان شاهد باشیم.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل ادامه داد: با توجه به احتمال بارش در جاده‌ها و گردنه‌ها از اول آبان ماه تعدادی از نیروها مستقر شده ولی به صورت رسمی از ابتدای آذرماه ما با ظرفیت ۱۰۰ درصد در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی مستقر خواهیم شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل به نوسازی و بازسازی ناوگان راهداری و ماشین آلات این بخش اشاره و تصریح کرد: ۱۸۲ دستگاه ماشین آلات راهداری آماده ارائه خدمات شده تا با استقرار در راهدارخانه‌ها بتوانند در خدمت مردم باشند.

وثوقی اضافه کرد: میزان ماشین آلات تعمیری و توقفی زیر ۵ درصد است که این میزان کمتر از استاندارد کشوری است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up