• شناسه خبر : 59362
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1400 - 01:43

استاندار اردبیل گفت: یکی از اصلی‌ترین راهبردهای ما در فضای کنونی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیانی است که دارای طرح‌ها و محصولات فناورانه و پیچیده هستند و حرکت در این چارچوب و استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان در توسعه استان ضروری است.

shahrkhan ir Dr Ameli1

سیدحامد عاملی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک با معاون وزیر صمت و روسای دانشگاه‌های استان اردبیل که در سالن جلسات شهید باهنر اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: رشد و شکوفایی و توسعه بخش صنعتی استان اردبیل منوط به حمایت از چنین شرکت‌بوده که باید تمامی روسای دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری استان اردبیل این موضوع را جدی پیگیری کنند و یکی از معیارهای ارزیابی فعالیت‌ دانشگاه‌ها، حمایت و حضور جدی در حمایت از محصولات دانش‌بنیان خواهد بود.

وی افزود: گروه مشاورانی از جوانان خلاق با ایده‌های نو و فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه تشکیل خواهیم داد تا مسائل پیرامون فعالیت‌های دانش‌بنیان در این جمع بررسی شده و قدمی مثبت در راستای توسعه اقتصادی و صنعتی استان اردبیل برداشته شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته استان اردبیل که جزو استان‌های نوپا در کشور محسوب می‌شود، از حمایت‌های دولتی و سرمایه‌گذاری‌های دولتی کلان در راستای ایجاد صنایع مادر بی‌بهره بوده و فعالیت‌های ارزشمند صنعتی موجود در استان نیز به همت فعالان بخش‌خصوصی استان اردبیل انجام یافته و لذا در این زمان برای جبران عقب‌ماندگی‌ها و بی‌توجهی‌های گذشته نیازمند حمایت جدی از شرکت‌های دانش بنیان جهت توسعه صنعتی استان هستیم.

عاملی با انتقاد از وضعیت شرکت‌های دانش بنیان در استان اردبیل بیان کرد: علی‌رغم اقدامات انجام یافته طی سالهای گذشته در حوزه استقرار و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گذشته در استان اردبیل، وضعیت و تعداد شرکت‌های دانش بنیان فعال در استان قابل قبول نبوده و از این رو دانشگاه‌های استان و پارک علم و فناوری حتما باید برنامه‌ریزی دقیقی در راستای توسعه این بخش مهم علمی و صنعتی در استان داشته و سیاست اصلی خود را بر محوریت حمایت از فعالیت‌های فناورانه قرار دهند.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، استفاده از ظرفیت شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته بوده که امروز تفاهم نامه‌ای با این صندوق امضا شد تا خط اعتباری ویژه از مجموعه صندوق در استان اردبیل برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم شود.

استاندار اردبیل گفت: برای ایجاد ارزش افزوده و توسعه صنعتی استان راهی جز بهره‌مندی از توان شرکت‌های دانش‌بنیان نداریم و امیدواریم که با این اقدامات و هم‌چنین تلاش دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی مربوطه در این حوزه شاهد رشد و توسعه این بخش در استان اردبیل و جبران عقب‌ماندگی‌های گذشته در بخش صنعت استان اردبیل باشیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up