• شناسه خبر : 59382
  • تاریخ انتشار : 20 آبان 1400 - 07:58

سخنگوی شورای شهر اردبیل می گوید: در حمایت از موسسات خیریه باید نگاهی جامع داشته باشیم و شهرداری تمام موسسات را بر اساس ضوابط قبلی و لوایحی که در آینده در شورای شهر مصوب خواهند شد حمایت کند.

مینا نهامین

ضرورت توجه شهرداری به توانمندسازی موسسات خیریه

شرایط اقتصادی ادامه فعالیت را برای این موسسات سخت‌تر کرده است

به گزارش شهرخوان، مینا نهامین در نهمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با اشاره به نقش موثر موسسات خیریه در کاهش آسیب های اجتماعی عنوان کرد: خیرین نعمت بزرگی برای شهر و استان اردبیل هستند و لازم است شهرداری نیز به عنوان سازمانی خدماتی و مردمی، در حمایت از این موسسات اقدامات شایسته ای را انجام دهد.

وی با حمایت از احداث ساختمان برای موسسه خیریه امام رضا(ع) و کمک شهرداری در این خصوص، افزود: شورای شهر و شهرداری باید با برنامه ریزی های منسجم و کارشناسی شده در جهت توانمندسازی موسسات خیریه گام های ارزنده ای را بردارند چرا که حمایت از اینگونه موسسات قطعا بسیاری از معضلات اجتماعی نظیر اعتیاد نوجوانان و جوانان و افزایش کودکان کار و نظایر آن را کاهش خواهد داد.

عضو شورای شهر اردبیل ادامه داد: البته در حمایت از موسسات خیریه باید نگاهی جامع داشته باشیم و شهرداری تمام موسسات را بر اساس ضوابط قبلی و لوایحی که در آینده در شورای شهر مصوب خواهند شد حمایت کند.

نهامین گفت: اگر سازمان های مردمی نظیر شهرداری حمایت های خود را از این موسسات خیریه بردارند قطعا روند ادامه فعالیت برای آنان با مشکل مواجه خواهد شد. اوضاع نامناسب اقتصادی و تورم بوجود آمده ناشی از تحریم ها شرایط را برای ادامه فعالیت مراکز خیریه تنگ تر کرده که به نوبه خود خواستار توجه جدی شهرداری و سایر نهادهای فرهنگی به این موسسات می باشم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up