• شناسه خبر : 59436
  • تاریخ انتشار : 22 آبان 1400 - 12:40

رئیس آموزش و پرورش شهرستان خلخال، گفت: مدارس آماده می‌شوند که از ابتدای آذرماه، میزبان دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و ابتدایی باشند.

کلاس مدرسه

مدارس و مراکز آموزشی از ابتدای اسفندماه ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و آموزش دانش‌آموزان براساس اطلس یادگیری به صورت مجازی در بستر شبکه شاد، مدرسه تلویزیونی و بسته‌های یادگیری تداوم یافت.

تجربه ۲۰ ماه گذشته از تعطیلی مدارس و آموزش مجازی دانش‌آموزان نشان داد که هیچ یک از این روش‌ها نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری شود، در واقع از نظر مسئولان و کارشناسان آموزشی، آموزش از راه دور در برخی دانش‌آموزان علاوه بر افت تحصیلی، مشکلات جسمی، روانی و عاطفی بسیاری را ایجاد کرده است، بنابراین بازگشایی مدارس به صورت آرام و تدریجی در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.

وزارت آموزش و پرورش پس از گسترش واکسیناسیون عمومی و همچنین کسب مجوز از ستاد ملی مقابله با کرونا آموزش حضوری و بازگشایی مدارس را با حفظ سلامت دانش‌آموزان در اولویت قرار داد.

آموزش و پرورش با همکاری وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی الگویی را به عنوان نقشه راه برای بازگشایی ایمن و تدریجی مدارس طراحی کردند که بر این اساس مدارس در مناطق شهرستان خلخال فعالیت خود را از ابتدای مهرماه به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز کنند.

رضا محمدی، رئیس آموزش و پرورش شهرستان خلخال،‌ در گفتگو با ایکنا از اردبیل، اظهار کرد: مدارس آماده می‌شوند که از ابتدای آذرماه، میزبان دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و ابتدایی باشند.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس متوسطه دوم و هنرستان‎‎‎‎‎‎ها از ۱۵ آبان‌ماه، بیان کرد: نخستین گروه از این دانش‌آموزان آموزش حضوری را آغاز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بصورت گروه‎‎‎‎‎‎‎‎‎بندی در مدارس حضور پیدا می‌کنند.

محمدی تصریح کرد: واکسیناسیون بیش از ۹۹ درصد کارکنان و عوامل اجرایی مدارس در خلخال به طور کامل انجام شده و بیش از ۸۶ درصد دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز واکسینه شده‎‎‎‎‎‎اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up