• شناسه خبر : 59463
  • تاریخ انتشار : 23 آبان 1400 - 02:44

رئیس هیئت‌ مدیره انجمن «ماهنیلار سَسی» اردبیل گفت: این انجمن با هدف ترویج هنر ترانه‌سرایی و آموزش به ترانه‌سراهای نوپا ایجاد شده است تا به‌ صورت منسجم و علمی‌تری به این بحث پرداخته شود.

«بهروز کشی‌زاده» متولد 1365 اردبیل و مهندس معمار که از سال 84 ترانه‌سرایی را شروع کرده و در جشنواره‌های مختلف استانی و ملی مقام‌های متعددی را کسب کرده است.

وی از معدود شعرای اردبیلی است که برند ترانه‌سرایی را برگزیده و آثارش توسط خواننده‌های استانی، ملی و بین‌المللی اجرا شده است.

به باور کشی‌زاده ترانه‌سرایان باید به صورت حرفه‌ای و تخصصی در این حوزه فعالیت کرده و برای مطالعه در این حوزه متمرکز شوند.

کشی‌زاده  تصریح کرد: جای یک انجمن و فعالیت متمرکز ترانه‌سراها در این استان خالی بود و خلأ آن در بین فعالان این حوزه احساس می‌شد، به همین دلیل تصمیم به راه‌اندازی این انجمن گرفتیم و با مجوز از وزارت کشور، این تشکل غیردولتی، غیرانتفاعی، غیرتجاری و غیرسیاسی تأسیس شد.

وی در پاسخ به اینکه چرا کمتر کسی در اردبیل به شکل تخصصی ترانه‌سرایی می‌کند، گفت: تا کنون هیچ تشکل یا حتی محفلی در زمینه تخصصی ترانه‌سرایی وجود نداشته تا ترانه‌سراها برای رفع اشکالات خود به آنجا مراجعه و مشکلات خود را برطرف کرده یا به‌صورت تخصصی فعالیت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up