• شناسه خبر : 59477
  • تاریخ انتشار : 23 آبان 1400 - 02:37

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اعلام کرد: در ادامه روند پایدار شیوع کرونا در استان اردبیل، ۳۳ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید.۱۹ در مراکز درمانی این استان بستری شدند.

آزمایش ویروس کرونا

دکتر شهرام حبیب‌زاده این تعداد بستری روزانه مبتلایان کرونا در استان اردبیل را ۱۵۶ نفر از کمتر بالاترین رکورد ثبت شده در سه ماه پیش اعلام کرد و گفت: شیوع کرونا در این استان به وضعیت پایدار درآمده است.

وی همچنین با اشاره به کاهش شمار مراجعه روزانه افراد مشکوک به ابتلای کووید.۱۹ به مراکز درمانی استان اردبیل به ۸۱ نفر بیان کرد: وضعیت کاهشی شیوع کرونا در استان اردبیل شکننده بوده و احتمال اوج گیری دوباره وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به کاهش مجموع مبتلایان بستری کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل به ۱۸۱ نفر گفت: این آمار نیز ۷۱۶ نفر کمتر از بالاترین رکورد ثبت شده در سه ماه قبل است.

وی در ادامه افزود: با فوت یک نفر دیگر از مبتلایان کرونا طی شبانه روز گذشته، مجموع جان‌باختگان بیماری کووید.۱۹ در این استان به ۲ هزار و ۵۵۱ نفر رسید.

دکتر حبیب‌زاده با اشاره به بستری شدن ۴۸ نفر از مبتلایان به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل طی شبانه روز گذشته اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۴ نفر از مبتلایان بستری در مراکز درمانی استان اردبیل نیز پس از بهبودی نسبی و ادامه درمان در منزل ترخیص شدند.

وی اضافه کرد: از ۲۲ بهمن سال گذشته تاکنون یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۵۸ دُز واکسن کرونا برای گروه‌های هدف در استان اردبیل تزریق شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up