• شناسه خبر : 59479
  • تاریخ انتشار : 23 آبان 1400 - 02:10

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: با هدف حمایت از نظام اقتصادی و معیشتی خانواده ها، طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در استان اردبیل اجرا شد.

کودکان بی سرپرست

مهران اوچی اردبیلی اظهار کرد: در قالب این طرح در استان اردبیل در چند مرحله با همکاری نهادهای حمایتی زنان سرپرست خانوار از لحاظ اقتصادی به توانمندی مورد نظر دست یابند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری و مشارکت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز به همت جهاد دانشگاهی اجرا شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل افزود: در قالب این طرح زنان سرپرست خانوار بر اساس الگوهای جدید مشاغل خانگی برای رسیدن به توان معیشتی و اقتصادی مورد حمایت قرار می‌گیرند تا امکان تحقق اهداف در این بخش فراهم آید.

اوچی اردبیلی گفت: در مرحله اول ۱۱۴ زن سرپرست خانوار تحت پوشش طرح ملی توانمندسازی اقتصادی قرار گرفته و زمینه حمایت‌های مالی و تسهیلاتی و آموزش‌های مستمر برای تحقق اهداف توسعه‌ای فراهم می‌آید.

وی بیان کرد: با پایش اطلاعات ۲ هزار نفر و ارائه مشاوره و انجام مصاحبه از بین متقاضیان تعداد ۱۱۴ نفر در شهرهای اردبیل، مشگین شهر، رضی، آراللو و نمین برای اجرای این طرح‌ها برگزیده شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up