• شناسه خبر : 6016
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:38

استاندار اردبیل گفت: نیاز پروژه‌های عمرانی استان به مصالح معدنی از معادن موجود در منطقه که در ۲۵ کیلومتری پروژه واقع شده باشند با لحاظ کردن قوانین مربوط به آن تامین می‌شود.

پروژه عمرانی

به گزارش شهرخوان، اکبر بهنام‌جو در جلسه شورای معادن استان اردبیل اظهار داشت: تسریع در صدور مجوزهای لازم و پاسخ سریع به استعلامات در حوزه معادن امری مهم و ضروری بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی از تصویب صدور مجوز اجرای ۱۰ طرح غیرمعدنی متداخل در طرح‌های معدنی خبر داد و گفت: طرح‌هایی هم که پیش‌تر از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرده بودند در این شورا تصویب شد.

رئیس شورای معادن استان اردبیل افزود: با پیگیری‌های انجام گرفته از شورای عالی معادن کشور و بر اساس تبصره ۴ ماده ۱۲ قانون معادن با رای قطعی و لازم الاجرا و تفویض اختیار به شورای معادن استان، در این جلسه به این تعداد طرح غیرمعدنی متداخل در محدوده اکتشافی و معدنی با در نظر گرفتن عرصه عملیاتی معادن به تصویب رسید که با این مصوبه بسیاری از موانع و مشکلات اجرای طرح‌های اقتصادی و گردشگری استان مرتفع می‌شود.

اکبر بهنام جو

بهنام‌جو تصریح کرد: دیگر طرح‌های معدنی که در جلسات آتی به شورا ارجاع داده می‌شود، نخست توسط گروه کارشناسان و نماینده دستگاه مربوطه بررسی و نظر این گروه در جلسه شورای معادن بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

وی پیگیری اصلاح محدوده معدنی فلز مشگین‌شهر در سازمان تقسیمات کشوری را یکی دیگر از تصمیمات امروز شورای معادن استان برشمرد و بیان کرد: استعلام‌ها از دستگاه‌های مربوطه باید به سرعت انجام شود و بروکراسی اداری و روند اخذ مجوز کاهش یابد.

استاندار اردبیل با اشاره به ماده ۲۴ قانون معادن در خصوص نحوه استعلام از نهادهای مربوطه خواستار ایجاد بانک اطلاعاتی دستگاه‌ها اعم از نقشه کامل و مشخص کردن حریم دستگاه‌ها برای تسهیل و تسریع در پاسخ به استعلام‌ها شد.

بهنام‌جو گفت: در صدور مجوزهای اکتشاف و بهره‌برداری معادن باید شرایط اجتماعی منطقه نیز لحاظ شود.

وی با تاکید بر حمایت از معادن استان در سال رونق تولید افزود: نیاز پروژه‌های عمرانی به مصالح معدنی از معادن موجود در منطقه که در ۲۵ کیلومتری پروژه واقع شده باشند با لحاظ کردن قوانین مربوط به آن تامین می‌شود و مجوز جدید برای برداشت مصالح به این نوع پروژه‌ها داده نخواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up