• شناسه خبر : 60205
  • تاریخ انتشار : 14 آذر 1400 - 01:58

قدیمی افزود: نگاه هزینه‌ای به بودجه شرایط کار را سخت کرده و ما با کمترین تحقق واقعی بودجه روبه‌رو هستیم و در نقطه مقابل انحراف بودجه‌ای نیز غیرقابل کتمان است.

زهرا قدیمی

زهرا قدیمی اظهار داشت: متاسفانه در سال‌های اخیر بودجه شهرداری هزینه محور طراحی، تدوین و تهیه شده است.

وی اظهار کرد: به دور از نگاه آرمان گرایانه باید گفت که اکثر شهرداری‌ها با مشکل تعدد نیروی انسانی و تمرکزگرایی روبه‌رو هستند که این امر ارائه خدمات شهری را با نقصان روبه‌رو کرده است.

قدیمی خاطرنشان کرد: روند کار در شهرداری‌ها به گونه‌ای است که عمده شهرداری‌های کشور در پرداخت حقوق و بیمه با عقب افتادگی روبه‌رو هستند و یا در انجام این کار دست و پا شکسته عمل می‌کنند.

عضو شورای شهر اردبیل کمیسیون برنامه و بودجه را حساس ترین کمیسیون در بررسی دقیق دخل و خرج شهرداری و تصویب تعرفه ها اعلام کرد و گفت: در دوره گذشته و شورای ششم تلاش ما بر این است تا ساختار بودجه را از نگاه هزینه ای خارج کنیم تا بیشترین تمرکز بر منابع درآمدی آن هم به شکل پایدار باشد.

قدیمی افزود: نگاه هزینه‌ای به بودجه شرایط کار را سخت کرده و ما با کمترین تحقق واقعی بودجه روبه‌رو هستیم و در نقطه مقابل انحراف بودجه‌ای نیز غیرقابل کتمان است.

وی ضرورت اجرای طرح های مشارکتی را با ایجاد زیرساخت های لازم یادآور شد و بیان کرد: ما در بودجه 1400 منابع اعتباری خوبی برای اجرای پروژه های مشارکتی در نظر گرفتیم که متاسفانه به دلیل شرایط کرونایی و عدم استقبال سرمایه گذاران بخش مهمی از این کار انجام نشد.

عضو شورای شهر اردبیل فعالیت مرکز مطالعات شهرداری را یادآور شد و گفت: فعالیت این مرکز درست اطلاع رسانی نشد و در کنار آن در مقابل کار علمی و تحقیقاتی مقاومت و نوعی نگاه منفی وجود دارد در حالی که این ضعف ساختار را باید اصلاح کرد.

قدیمی ادامه داد: ساختار سازمانی ما با منع میانسالی روبه‌رو است و هنوز نتوانستیم به وضعیت پختگی دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up