• شناسه خبر : 6022
  • تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398 - 11:53

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از احداث 2 هزار و 300 واحد مسکن در منطقه سیل‌زده معمولان خبر داد.

شهر

به گزارش شهرخوان، فرهاد سبحانی در کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده در استانداری اردبیل اظهار کرد: ما به عنوان ستاد معین بازسازی منطقه سیل‌زده معمولان فعالیت‌هایمان را از ماه گذشته شروع کردیم تا در بخش معمولان از توابع پل دختر که شامل 125 روستاست عملیات بازسازی و نوسازی واحدها را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه 280 واحد نیاز به جابجایی داشتند که در150 مورد جابجایی انجام شده و در مابقی واحدها تعمیرات و بازسازی شده است، خاطرنشان کرد: در همه روستاهای معمولان تخریب رخ داده و ما در مرحله اول با رفع گل و لای نسبت به جانمایی ساخت واحدهای جدید اقدام کردیم تا با تلاش نیروهای جهادی و دفتر فنی بنیاد مسکن کار مرمت و بازسازی شروع شود.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل از اتمام آواربرداری و صدور پروانه برای ساخت واحدهای مسکونی جدید در این مناطق خبر داد و بیان کرد: در اکثر روستاها با مشارکت خود روستائیان ساخت و ساز شروع شده و ما با کمک نیروهای فنی خود سعی داریم تا اوایل زمستان پروژه‌ها را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

فرهاد سبحانی

سبحانی از همکاری خوب دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل برای امدادرسانی و در اختیار گذاشتن ماشین‌آلات سنگین شامل بیل مکانیکی، کامیون، لودر، گریدر، بولدزر و خودروهای شاسی بلند خبر داد و گفت: خود بنیاد مسکن نیز 16 دستگاه ماشین‌آلات سنگین خود را در منطقه مستقر کرده است.

وی افزود: در شهر معمولان 284 واحد نیاز به احداث مجدد، 166 واحد نیاز به تعمیر و 106 واحد نیز نیاز به جابجایی داشتند که در مجموع ما 2 هزار و 300 واحد را در شهر معمولان و روستاها بازسازی خواهیم کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان اردبیل به تکمیل عملیات آواربرداری، پی‌کنی و صدور مجوز و معرفی صاحبان واحدها به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات اشاره و تصریح کرد: ما در مجموع 60 نفر از نیروهای خودمان را اعم از نیروهای ستادی، فنی و رانندگان در منطقه مستقر کردیم تا عملیات مرمت و بازسازی را انجام دهند.

سبحانی ادامه داد: با تاکید استاندار اردبیل مقرر شد تا اوایل آذرماه پروژه‌ها تکمیل شود که جای دارد از همراهی خوب واحدهای تولیدی استان و سازمان صمت اردبیل در تامین آجر و مصالح مورد نیاز و همچنین تامین 5 هزار تن میلگرد از سوی ذوب آهن اردبیل قدردانی کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up