• شناسه خبر : 60228
  • تاریخ انتشار : 14 آذر 1400 - 06:47

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال گفت: هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از چاه‌های مجاز برداشت آب این شهرستان دارای کنتور هوشمند هستند.

شهرخوان

 

رضا شمسی با تاکید بر اینکه تمامی چاه‌های صنعتی خلخال هم اکنون به کنتور هوشمند مجهز شده‌اند، گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده توسط امور منابع آب این شهرستان در سال جاری ۱۰ حلقه چاه کشاورزی نیز مجهز به کنتور هوشمند شدند که با این اقدام هم اکنون بیش از ۵۰ درصد از چاه‌های مجاز برداشت آب این شهرستان دارای کنتور هوشمند هستند.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شده تا پایان سال جاری همه مالکان چاه‌های عمیق و یا دهان گشاد کشاورزی اقدام به نصب کنتور هوشمند کنند.

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال از انسداد ۳۲ حلقه چاه غیر مجاز برداشت آب کشاورزی درطول سال جاری در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد و گفت: با مسدود شدن این چاه‌ها بیش از ۵۰۰ هزار متر مکعب در استفاده از آب سفره‌های زیرزمینی صرفه‌جویی شد.

شمسی با بیان اینکه امسال سه هکتار از اراضی تصرف شده در حریم و بستر رودخانه های این شهرستان با تشکیل ۲۰ مورد پرونده قضایی در دادگستری این شهرستان رفع تصرف شده است گفت: در همین مدت مسیری به طول ۲ کیلومتر از بستر رودخانه‌های خلخال لایروبی شد.

وی افزود: در حال حاضر مطالعات حریم و بستر ۲۰۰ کیلومتر از ۷۰۰ کیلومتر طول مسیر رودخانه‌های دائمی و فصلی این شهرستان به پایان رسیده، ۸۰ کیلومتر نقشه‌برداری شده و همچنین ۲۵ کیلومتر از حریم و بستر رودخانه‌های خلخال نیز روپرگذاری شده است.

مدیر امور منابع آب شهرستان خلخال با بیان اینکه 20 کیلومتر از مسیر رودخانه‌های این شهرستان از داخل شهر خلخال عبور می‌کند اظهار کرد:خلخال دارای ۵۲ رودخانه فصلی و دائمی بوده و در مجموع سالانه بیش از 300 میلیون مترمکعبر آب در منابع آبی این شهرستان تولید و از طریق ۶ خروجی به رودخانه قزل اوزن سرازیر می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up