• شناسه خبر : 60254
  • تاریخ انتشار : 14 آذر 1400 - 07:32

نائب رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه برای اولین بار در طول سالیان گذشته شهرداری موظف است هر ۶ ماه گزارشی از دخل و خرج شهرداری را ارائه کند، گفت: این موضوع در راستای شفاف سازی صورت می گیرد تا عموم مردم در جریان کارهای انجام شده و یا بر زمین مانده قرارگیرند.

میرمحمد سیدهاشمی

دخل و خرج شهرداری اردبیل باید شفاف شود


به گزارش شهرخوان، میرمحمد سیدهاشمی در نشست مطالبه گران اصناف و بازاریان اردبیل اظهار کرد: خوشحال هستیم که در شهر اردبیل جمعی از مطالبه گران به نفع شهر و شهروندان پیگیر مسایل و موضوعات شهری هستند تا برخلاف برخی مطالبات مقطعی و فاقد منفعت برای شهر سعی می کنند تا در حوزه های مختلف نیاز شهر و شهروندان را تبیین و تشریح کنند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل با اشاره به اینکه  ۲۹ درصد بودجه ۱۴۰۰ تحقق یافته است، گفت: با گذشت ۶ ماه از سال ۱۴۰۰ تنها ۲۹ درصد منابع درآمدی شهرداری تحقق یافته است.

وی گفت: ما در شورای ششم به محض آغاز فعالیت و اتمام نیمه اول سال طی مکاتبات از شهردار اردبیل خواستیم تا گزارش عملکرد ۶ ماهه را ارائه کند که احساس می کردیم در نیمه اول سال ۵۰ درصد منابع درآمدی تحقق پیدا می کند اما این رقم به کمتر از ۲۹ درصد رسید.

سیدهاشمی افزود: هزینه کرد این منابع نصف به نصف در بخش عمرانی و جاری بوده ولی انتظار می رود در نیمه دوم سال کاستی ها جبران شده و عملکرد درآمدی و کنترل هزینه ها را شاهد باشیم.

وی ارزیابی نقاط ضعف و قوت بودجه ۱۴۰۰ را یادآور شد و بیان کرد: ما ریالی ازز محل مشارکت و سرمایه گذاری منابع درآمدی نداشتیم و از مجموع ۲۴۸ میلیارد تومان درآمد شهرداری ۱۱۷ میلیارد تومان در بخش جاری و ۱۳۰ میلیارد تومان در بخش عمرانی بوده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل افزود: شورای شهر در مورد پروژه های سرمایه گذاری و روند آغاز شده در سال های گذشته نقدهایی را داشت و به هیچ وجه فرآیند سابق مورد پذیرش نبود که سعی کردیم با رفع نواقص و عیوب پروژه های مشارکتی که در ۸ سال گذشته بلاتکلیف به حال خود رها شده بود در اولویت تعیین تکلیف قرار دهیم.

#میرمحمد_سیدهاشمی
#نایب_رئیس_شورای_اسلامی_شهر_اردبیل
#جلسه_مجمع_مطالبه_گران
#اصناف_و_بازاریان_اردبیل

تصاویر این نشست را در لینک زیر ببینید:

حضور در جمع اصناف و بازاریان اردبیل

دخل و خرج شهرداریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up