• شناسه خبر : 60307
  • تاریخ انتشار : 15 آذر 1400 - 05:03

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل آمادگی خود را برای حمایت از پژوهشگران صنعتی استان اعلام کرد.

شهرخوان

 

رامین صادقی در بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان با تشریح آخرین وضعیت صنعت استان گفت: تاکنون یک هزار و 161 پروانه بهره برداری در استان صادر شده که 81 درصد آن ها فعال می باشند.

وی افزود: در سال های گذشته شکل گیری شرکت های دانش بنیان در سایه همکاری دانشگاه، مرکز رشد و پارک علم و فناوری عملی شد که در نتیجه آن چندین شرکت که قبلا به صورت سنتی فعالیت می کردند و تولیدات سنتی داشتند در حال حاضر به واحدهای صنعتی تبدیل شده و پروانه بهره برداری صنعتی برای آن ها صادر شده است.

رئیس سازمان صمت در خصوص استفاده از تکنولوژی و حرکت به سمت تولید با کیفیت گفت: بیشترین و مهمترین بخش در تولید و صنعت، کاهش هزینه تولید و تولید کالای با کیفیت و بازار پسند می باشد و این امر با جایگزین کردن تکنولوژی و فن آوری روز دنیا به جای تولید سنتی در صنعت استان میسر خواهد شد.

صادقی در راستای حمایت از پژوهشگران و فن آوران و ارائه خدمات بهتر گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای پژوهشگران و فن آوران بدون اخذ هزینه پروانه تحقیق و توسعه، پروانه صنعتی، پروانه پژوهش و فن آوری در سریعترین زمان ممکن صادر می کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up