• شناسه خبر : 60322
  • تاریخ انتشار : 15 آذر 1400 - 05:17

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: استان اردبیل با داشتن ۴۸ شرکت دانش‌بنیان نوع یک تا ۳ استان محروم در این حوزه به حساب نمی‌آید.

 

حبیب ابراهیم پور

 

حبیب ابراهیم‌ پور اظهار کرد: با توجه به اینکه وارد ششمین سال فعالیت پارک علم و فناوری شدیم، تعداد شرکت‌ های دانش‌ بنیان در این استان در مقایسه با استان‌ های با سابقه طولانی رقم قابل قبولی است ولی تلاش می‌ کنیم در سال‌ های آینده تعداد شرکت‌ های دانش‌ بنیان را افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: ۳۶ شرکت دانش بنیان در استان به صورت گسترده فعالیت می‌ کنند که با احتساب شرکت‌ های هنر بنیان به تعداد ۱۲ مورد مجموع شرکت های دانش بنیان نوع یک تا ۳ استان ۴۸ شرکت دانش‌ بنیان است.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: این تعداد نیم درصد شرکت‌ های دانش‌ بنیان در بخش صنعت را شامل می‌ شود که منطبق بر نیم درصد توسعه واحدهای صنعتی در استان در مقایسه با میانگین کشوری است.

ابراهیم‌ پور ضرورت راه‌ اندازی شرکت‌ های دانش‌ بنیان را در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی یادآور شد و افزود: تنها ۲ شرکت دانش‌ بنیان در حوزه صنعت داریم و انتظار می‌ رود شهرک‌ ها و نواحی صنعتی پذیرای بیشترین شرکت دانش‌ بنیان در این بستر فراهم شده باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از لحاظ کیفی شرکت‌ های دانش‌ بنیان استان در مقایسه با سایر استان‌ های همتراز از شرایط بهتری برخوردار هستند و ما تلاش می‌ کنیم تا کیفیت ارائه خدمات شرکت‌ های دانش‌ بنیان را بیش از گذشته ارتقا دهیم.

ابراهیم‌ پور اضافه کرد: ۷ شرکت دانش‌ بنیان استان در بخش کشاورزی، ۸ شرکت در حوزه برق و مابقی نیز در دیگر حوزه‌ ها فعال بوده و پارک علم و فناوری تلاش می‌ کند تا با همراهی شهرک‌ های صنعتی بستر توسعه شرکت‌ های دانش‌ بنیان را تقویت کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه پژوهش و فناوری ما کمترین برگشتی اعتبارات را داریم، بیان کرد: با توجه به اینکه اعتبارات حوزه فناوری محدود به سال مالی خاص نیست، سعی داریم تا از منابع اعتباری به وجود آمده در راستای حمایت از شرکت‌ ها و واحدهای فناور استفاده کنیم.

ابراهیم‌ پور در ادامه سخنان خود اظهار کرد: بنده از هزینه‌ کرد یک درصد اعتبارات حوزه پژوهش توسط دستگاه‌ های اجرایی اطلاعات دقیقی ندارم اما در حوزه فناوری ما تمام منابع و اعتبارات را صرف پشتیبانی از فعالان این حوزه می‌ کنیم.

وی پرداخت تسهیلات برای کارآفرینان و صاحبان شرکت‌ های دانش‌ بنیان را یادآور شد و تصریح کرد: به تناسب اجرای طرح تسهیلات در ۲ نوبت پرداخت می‌ شود که کمیته‌ ای متشکل از همکاران مان در پارک بر نحوه اجرای طرح‌ های مصوب در بخش نوآوری و ایده‌ های جدید نظارت می‌ کنند تا جوانان و نوجوانان این تسهیلات را در سایر حوزه‌ ها هزینه نکنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: امسال از ۱۷.۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب در حوزه فناوری ۳۱ درصد تخصیص یافته و امیدواریم تا پایان سال همه منابع این حوزه به شکل صد درصد تخصیص یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up