• شناسه خبر : 60442
  • تاریخ انتشار : 17 آذر 1400 - 07:05

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: از تمام ظرفیت ها برای توانمندسازی بخش کشاورزی استفاده می کنیم.

خلیل نیکشاد

 

خلیل نیکشاد گفت: جدیدترین یافته های علمی برای افزایش تولید و کاهش هزینه ها در اختیار بهره برداران بخش کشاورزی این استان قرار می گیرد.

وی اظهار کرد: استان اردبیل از توانمندی های منحصر بفرد در بخش کشاورزی برخوردار است ، به طوری که مردمی ترین اقتصاد دنیا بخش کشاورزی و تولید است که از آن به عنوان پیشران و موتور محرکه سایر بخش ها یاد می کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در استان اردبیل تولید چهار میلیون تن انواع محصولات کشاورزی ، ۳۲ هزار تن گوشت قرمز و ۶۲ هزار تن گوشت سفید را شاهد هستیم ، به گونه ای که در تولید ۱۰ نوع محصول کشاورزی جایگاه استان اردبیل بین یکم تا هفتم است.

نیکشاد با بیان اینکه ۳۳ درصد اشتغال با ۱۳۰ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است تا از تمام ظرفیت ها برای توانمندسازی بخش کشاورزی استفاده کنیم، به گونه ای که استان اردبیل در حال حاضر بیشترین کاربری اراضی را داشته و از مراتع درجه یک، ۲ و ۳ منحصر بفردی برخوردار است.

وی وضعیت صنایع تبدیلی را در استان تا ۲ میلیون تن متناسب با استاندارد ملی دانست و گفت: پروژه عظیم پایاب سد خداآفرین با ۹۴ درصد پیشرفت و مجتمع گلخانه ای یک هزار و ۶۰۰ هکتاری پارس آباد با پیشرفت مناسب در حال اجراست که امیدواریم به سرعت شاهد تکمیل و راه اندازی آنها باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۳۵۰ هکتار مجتمع گلخانه ای برای تولید محصولات در فضای بسته در حال احداث است و در کنار این امر توسعه سامانه نوین آبیاری و همچنین اجرای طرح کاداستر را در اراضی استان با هدف یکپارچه سازی اراضی و افزایش ضریب مکانیزاسیون شاهد هستیم که نتایج آن ملموس و عینی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up