• شناسه خبر : 60456
  • تاریخ انتشار : 17 آذر 1400 - 09:45

امروز شهرداری اردبیل در لایحه ای که صحن در شورای شهر قرائت شد از پیشنهاد شرکت توسعه مسکن دفاع کرده و خواستار اعمال تخفیفات جداگانه 20 و 30 درصدی برای آنها شد.

محمود صفری

در جلسه یازدهم شورای شهر اردبیل صورت گرفت؛

حمایت تمام‌قد شهردار از سرمایه‌گذاری در بخش مسکن


به گزارش شهرخوان، محمود صفری معتقد است ارائه تخفیفات به شرکت‌های سرمایه‌گذاری همچون شرکت توسعه مسکن برای ساخت مسکن در  شهرک کوثر اردبیل نه هزینه بلکه سرمایه‌گذاری است.

شهردار اردبیل در دفاع از لایحه ارائه تخفیفات درصدی به ساخت و ساز تعداد ۷۰۰ واحد مسکونی از سوی شرکت توسعه مسکن برای اقشار کم‌درآمد در سطح شهر اردبیل، ارائه این تخفیفات جداگانه  20 و 30 را در حکم سرمایه‌گذاری دانست و با هدف حمایت از منافع قشر آسیب‌پذیر از آن حمایت کرد.

محمود صفری در این جلسه اظهار کرد: شرکت توسعه مسکن جزو شرکت های اقماری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده و عملکرد آن فراتر از یک شرکت با مقاصد انتفاعی بوده و در راستای رونق مسکن سازی در سطح شهر اردبیل برنامه‌ریزی کرده‌اند.

صفری افزود: بنابراین شهرداری اردبیل با ارائه تخفیف ۲۰ درصدی در صدور پروانه به‌عنوان آورده شهرداری در طرح‌های ساخت و توسعه مسکن این شرکت، مصمم است این فرصت ایجاد شده را با هدف حمایت از رونق و جهش تولید مسکن و همچنین حفظ ظرفیت اشتغال آفرینی این اقدام در سطح شهر، مغتنم بشمارد.

در این باره بخوانید: اعمال تخفیفات خارج از عرف در شهرداری، غیر منطقی است

شهردار اردبیل مواردی همچون توافق صورت گرفته در رابطه با تحویل شهرک محل ساخت واحد‌های جدید به شهرداری را از دیگر دستاوردهای مهم همراهی شهرداری با شرکت توسعه مسکن برشمرد و گفت: همین توافق نیز با هدف ایجاد تسهیل در امر ارائه خدمات شهری مطلوب‌تر شهرداری به شهروندان ساکن در شهرک‌های نوساز صورت گرفته است.

لازم به ذکر است به دلیل قید نشدن مبلغ دقیق هزینه پروانه در لایحه و ابهامات موجود، با پیشنهاد اکثریت اعضای شورا مقرر شد این لایحه در جلسات کمیسیون مربوطه بررسی بیشتری شده و دوباره در جلسه علنی شورای شهر مطرح شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up