• شناسه خبر : 60514
  • تاریخ انتشار : 19 آذر 1400 - 11:53

فرمانده پلیس راه خلخال با اشاره به تعدد نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های ارتباطی جنوب استان اردبیل اظهار کرد: کاهش ۱۲درصدی تلفات حوادث جاده‌ای در این منطقه زمانی تحقق خواهد یافت که کلیه نقاط حادثه خیز شناسایی شده از سوی پلیس راه از سوی راهداری و حمل ونقل جاده‌ای حذف و اصلاح شود.

برف جاده

سرهنگ نجات حمزه افزود: فقدان مجتمع خدماتی بین راهی و اقامتگاه مناسب در طول این مسیر ارتباطی که خودروهای ۱۱ شهر استان اردبیل از آن برای دسترسی به مرکز کشور استفاده می‌کنند موجب شده تا محل مناسبی برای استراحت بین راهی رانندگان کامیون و یا توقف اضطراری خودروهای دارای اشکال فنی در این مسیر وجود نداشته باشد.

وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل سرما و احتمال مسدود شدن راه اردبیل به سرچم به دلیل بارندگی‌ برف و کولاک، وجود مجتمع بین راهی و اقامتگاه برای اسکان اضطراری سرنشینان خودروها ضروری بنظر می‌رسد.

او با اشاره به تعدد نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های ارتباطی جنوب استان اردبیل اظهار کرد: کاهش ۱۲درصدی تلفات حوادث جاده‌ای در این منطقه زمانی تحقق خواهد یافت که کلیه نقاط حادثه خیز شناسایی شده از سوی پلیس راه از سوی راهداری و حمل ونقل جاده‌ای حذف و اصلاح شود.

سرهنگ حمزه افزود: علت بیشترین حوادث جاده‌ای سه ماه گذشته در جاده‌های خلخال از سویچلیس راه وجود نقص و خطای راه تشخیص داده شده که کم عرض بودن راه ، نداشتن شانه خاکی و اختلاف سطح آاسفالت راه با شانه، فقدام امکانات بازدارنده در پرتگاه‌های کنار جاده از جمله علل و عوامل این حوادث بوده است.

فرمانده پلیس راه خلخال به زنجان با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و پیام های هشداری در مورد وضعیت راهها از جمله عوامل پیشگیری از برخی حوادث جاده‌ای است ، اظهار کرد: با وجود پیگیریهای صورت گرفته جاده ارتباطی خلخال به فیروزآباد و سه راهی اردبیل به سرچم در بسیاری از نقاط فاقد پوشش تلفن همراه است و این امر موجب طولانی شدن زمان اطلاع رسانی از وقوع حوادث رانندگی می‌شود. .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up