• شناسه خبر : 60580
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 12:27

در نشست نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با فعالان بخش خصوصی، مشکلات عمده فعالان بخش خصوصی استان اردبیل بررسی شد.

حسین پیرموذن

 

حسین پیرموذن در نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی استان با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوص استان اکثرا مشترک هستند و با تغییر برخی از قوانین و اجرای درست آن ها توسط مسئولین بار بزرگی از دوش سربازان اقتصادی کشور برداشته می شود.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: یکی از مشکلاتی که برای تولیدکنندگان وجود دارد ارائه تسهیلات سرمایه در گردش برای آنهاست، طبق قانون این تسهیلات باید به صورت سه ساله برای واحدهای جدید و یک ساله برای سایر واحدها ارائه شود که متاسفانه در استان ما اکثرا به صورت سه ماهه، شش ماهه یا نه ماهه ارائه می شود‌.

وی تاکید کرد: مسئله دیگر در ارائه تسهیلات سرمایه ثابت از سوی بانک ها است، برخلاف مصوبات موجود بانک ها اعلام می کنند که با توجه به عدم وجود نقدینگی کافی امکان پرداخت تسهیلات برای سرمایه ثابت را ندارند. این درصورتی است که پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت از مصوبات سفر ریاست جمهوری است و از نایب رئیس محترم مجلس می خواهیم که اجرایی شدن این موضوع را پیگیری فرمایند.

پیرموذن در این نشست با حضور علی نیکزاد، تصریح کرد: مشکل دیگر فعالان بخش خصوصی استان بحث برگشت ارز حاصل از صادرات است، با توجه به اینکه سیستم بانکی برای برگشت ارز با تحریم رو به روست، صادرکنندگان ما از صرافی ها برای این منظور استفاده می کنند و چون نمی توانند طبق قوانین بانک مرکزی ارز را به بانک مرکزی تحویل دهند با مشکلات عدیده ای روبرو شده اند.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: صادرکنندگان استان اکثرا صادرکنندگان خرد هستند و ما خواستار مصوبه ای هستیم که صادرات در مبالغ پایین، از بازگشت ارز معاف باشند، اگر این اتفاق ممکن شود هم به نفع کشور و هم به نفع صادرکنندگان خواهد بود و به این طریق صادرات رونق می گیرد.

در ادامه این جلسه تعدادی از فعالین اقتصادی استان به طرح سایر مشکلات، از جمله مشکلات شهرک صنعتی استان، مشکلات تامین مواد اولیه و مشکلاتی که در ارتباط با بانک ها وجود دارد پرداختند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up