• شناسه خبر : 60583
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 01:28

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: طرح های با اشتغالزایی بالا در اولویت اعتبارات تبصره ۱۸ قرار می گیرند و از این محل اعتبارات مشخصی برای آنها در نظر گرفته می شود.

وام

 

یاسر عبداللهی عابد در نشست با مدیران دستگاه های اجرایی اردبیل اظهار کرد: طرح های با اشتغالزایی بالا در اولویت اعتبارات تبصره ۱۸ قرار می گیرند و از این محل اعتبارات مشخصی برای آنها در نظر گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح های دارای اشتغالزایی بیشتر و ثبت نام شده در سامانه های مربوطه در اولویت تسهیلات و اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ قرار دارند، تصریح کرد: دستگاه های اجرایی طرح های آماده خود را تا پایان آذر ماه با رعایت تمام جوانب به بانک های عامل معرفی و رونوشت را به دبیرخانه ارسال کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه ۸۵۵ میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها بند الف تبصره ۱۸ اعتبار در سال جاری تخصیص می یابد، گفت: بانک های عامل نیز بین ۲ تا ۵ برابر این مبلغ اعلام شده در تکمیل و افتتاح طرح ها مشارکت می کنند.

عبداللهی افزود: فرآیند هفتگانه مراحل اعطای تسهیلات از محل فنی، اعتباری و همچنین تعداد بانک های عامل و اعضای کمیته استانی مشخص شده و در شورای برنامه ریزی فرآیند بررسی طرح ها به کمیته استانی تفویض می شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های اجرایی مرتبط باید طرح های شاخص با اشتغالزایی بالا را در اولویت قرار دهند، خاطر نشان کرد: طرح هایی که حداقل تا خرداد سال ۱۴۰۱ تکمیل و افتتاح می شوند شامل اعتبارات این تبصره خواهند شد و دستگاه های اجرایی باید از مرکز پیگیری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: سهم استانی با شاخص های عمومی و شاخص های اختصاصی تفکیک شده و سهم سازمان جهاد کشاورزی با ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح های شاخص و پایش شده بیش از سایر دستگاه ها است که با مشارکت بانک های عامل واحدهای صنایع تبدیلی و طرح های دامی تا خرداد ماه به بهره برداری می رسند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up