• شناسه خبر : 60587
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 12:03

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت:71 درصد از تصادفات منجر به فوت اتفاق افتاده در معابر و خیابان های درون شهری برخورد خودرو با عابر پیاده می باشد.

تصادف

 

سرهنگ سید حجت فتاحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 71درصد از تصادفات منجر به فوت اتفاق افتاده در معابر و خیابان های درون شهری برخورد خودرو با عابر پیاده می باشد.

وی افزود: براساس قوانین جاری، تامین ایمنی در تردد برای تمامی کاربران ترافیک خواه سواره یا پیاده ضروری است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل با بیان اینکه تامین بخشی از ایمنی ترافیک نه تنها برعهده رانندگان است بلکه سایر کاربران ترافیکی از جمله عابرین پیاده هم در این امر نقش اساسی دارند، گفت: در تصادفات، عابرین پیاده آسیب پذیرترین قشر کاربران ترافیکی می باشند لذا عابرین پیاده نیز همانند رانندگان بایستی به قوانین و مقررات ترافیکی توجه نموده و رعایت نمایند و در صورت عدم پایبندی و توجه نکردن به قوانین و مقررات ترافیکی مربوطه در صورت وقوع تصادف، برابر قوانین جاری برای عابرین پیاده نیز سهم تقصیر لحاظ می گردد.

فتاحی تصریح کرد: لذا توصیه می شود عابرین پیاده هم ضمن توجه و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی هنگام عبور از معابر به حرکت وسایل نقلیه متردد توجه داشته و هنگام عبور از عرض خیابان از محلهای مجاز تعیین شده از جمله پل روگذر عابر پیاده و محلهای خط کشی شده برای عابرین پیاده استفاده نمایند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up