• شناسه خبر : 60630
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1400 - 06:45

ظرفیت شهرک های صنعتی اردبیل بسیار بالاست

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به این که ظرفیت شهرک های صنعتی اردبیل بسیار بالاست لازم و ضروری است تا از این بسترها به صورت کامل استفاده شود.

شهرک صنعتی
محمد اهلی روز دوشنبه در بازدید از اجرای چند طرح تولیدی در شهرک صنعتی خلخال اعلام کرد: این طرح‌های صنعتی در سطح ۱۰ هکتار از اراضی شهرک‌های صنعتی اجرا می‌شود که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها شاهد آغاز تولید و اشتغال بکار این واحدها در سال آینده خواهیم بود.

وی با بیان اینکه بر اساس قوانین مربوط به شهرک‌های صنعتی کشور هرگونه ساخت و ساز در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از قانون شهرداری ها مستثنی است، افزود: اخذ مجوز و شروع عملیات ساختمانی در شهرک‌های صنعتی نیازی به دریافت مجوزهای جداگانه از دستگاه‌های اجرایی مختلف ندارد و همه امور اداری این گونه ساخت و سازهای صنعتی توسط شرکت شهرکهای صنعتی استان انجام می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل اظهار کرد: هزینه صدور مجوز احداث ساختمان در شهرک‌های صنعتی رایگان است و این امر همواره زمینه‌ساز کاهش هزینه‌های ساخت و ساز واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل می‌شود.

وی گفت: شهرک‌های صنعتی عاملی مهم در جهت توسعه صنعت استان محسوب می شود که در صورت هرگونه بی توجهی به حمایت از سرمایه‌گذاران آن و همچنین فقدان و کمبود زیرساخت‌های لازم فرار سرمایه‌گذاران از استان را بدنبال خواهد داشت.

اهلی افزود: صنعت استان اردبیل از ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه صنعتی برخوردار است و دستیابی به این رشد، با احداث شهرک‌های صنعتی جدید به عنوان راهکاری مناسب در جهت دستیابی به جهش سریع صنعت محسوب می‌شوند.

او گفت: تنها ۶ واحد صنعتی از مجموع واحدهای راکد شهرک صنعتی خلخال دارای سند مالکیت هستند و سایر صاحبان واحدهای فاقد سند مالکیت نیز از واگذاری محل کار تعطیل شده خود به سرمایه‌گذاران جدید بصورت استیجاری و یا ملکی خودداری می‌کردند که این مشکل با دعوت از این افراد به فرمانداری و تشکیل جلسات مختلف حل و مکان واحدهای صنعتی تعطیل شده به جوانان جویای کار این شهرستان واگذار شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up