• شناسه خبر : 60638
  • تاریخ انتشار : 23 آذر 1400 - 01:49

سرپرست تعاون اردبیل ضمن اشاره به پرداخت بیمه بیکاری در هشت ماه سال‌جاری تاکید کرد: تاکنون به ۲ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است. همچنین در راستای نظارت برحُسن اجرای قانون کار در واحدهای کارگاهی استان بیش از ۹ هزار بازرسی صورت گرفته شده است.

بیمه تامین اجتماعی

بهروز رحیم‌زاده، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل اظهار کرد: در راستای حمایت از ایجاد و تثبیت ۳۷۰ عنوان شغل در حوزه مشاغل خانگی ۷ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه  بحث کارآفرینی و اشتغال از مهم‌ترین مباحث جامعه و استان است افزود: در هشت ماهه سالجاری هزار و ۲۰۰ نفر از طریق مراکز کاریابی جذب و کار خود را آغاز کردند. همچنین از ابتدای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری با پرداخت ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت ۶ هزار و ۱۰۰ نفر صاحب کار شدند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از تائید صلاحیت ۵۰ شرکت خدماتی جهت شرکت در مناقصات دولتی خبر داد و گفت: جهت مردمی‌سازی اقتصاد و تحقق سهم تعاون در اقتصاد کشور تعداد هزار و ۹۵۰ شرکت تعاونی با ایجاد فرصت شغلی برای ۱۸ هزار نفر در استان مشغول فعالیت هستند.

رحیم زاده به صادرات و ارزآوری این شرکت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: این شرکت‌ها در سال‌جاری با صادرات محصولات مختلف به کشورهایی همچون آلمان، روسیه، ترکیه، عراق، پاکستان و آذربایجان توانستند ۵ ونیم میلیون دلار برای کشور ارزآوری کنند.

وی در پاسخ وضعیت کارگران ساختمانی استان به چه صورت است بیان کرد: ۲۴ هزار کارگر ساختمانی در سطح استان اردبیل تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اضافه کرد: در راستای صیانت از سلامت نیروی کار ۲۲ خانه بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر به کارگران خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

وی ضمن اشاره به پرداخت بیمه بیکاری در هشت ماه سال‌جاری تاکید کرد: تاکنون به ۲ هزار نفر مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است. همچنین در راستای نظارت برحُسن اجرای قانون کار در واحدهای کارگاهی استان بیش از ۹ هزار بازرسی صورت گرفته شده است.

رحیم زاده گفت: در حال حاضر ۴۳۹ هزار خانوار ماهانه یارانه نقدی و ۳۶۳ هزار خانوار نیز یارانه بنزین دریافت می‌کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up