• شناسه خبر : 60660
  • تاریخ انتشار : 24 آذر 1400 - 07:07

مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل گفت: از مهمترین دغدغه ها در استان رونق اقتصاد گردشگری بوده تا شاهد توسعه اشتغال و تولید ثروت در استان باشیم و این موضوع با جدیت پیگیری می شود.

نادر فلاحی

 

نادر فلاحی در جلسه کمیته اشتغال اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی استان اردبیل اظهار کرد: از مهمترین دغدغه ها در استان رونق اقتصاد گردشگری بوده تا شاهد توسعه اشتغال و تولید ثروت در استان باشیم و این موضوع با جدیت پیگیری می شود.

مدیرکل‌ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه گردشگری در استان بیان کرد: توسعه زیرساخت ها به منظور رونق صنعت گردشگری از مهمترین برنامه ها بوده و در این حوزه طرح های مختلفی تکمیل شده و برخی در حال تکمیل و یا آغاز است.

وی با اشاره به برخی مشکلات در ساخت و سازهای شهری و عدم توجه به همخوانی نمای ساختمان ها با فرهنگ، تمدن و پیشینه تاریخی اردبیل گفت: نمای ساخت و سازها هویت و شناسنامه شهر است که باید در راستای رفع این مشکلات فعالیت ها در این حوزه برون سپاری شود تا امور مربوط به این حوزه اعم از استعلامات شهرداری و اجرای نمای ساختمان ها به بخش خصوصی واگذار شود.

فلاحی حفظ بافت تاریخی شهر را ضروری دانست و ادامه داد: انتظار می رود تا در راستای معرفی تمدن و پیشینه منطقه بافت تاریخی شهر تبدیل به مراکز اقامتی و گردشگری شود چرا که مهمترین اصل در این بافت حفظ کاربری است و ما آمادگی داریم تا نهضت ساخت واحدهای اقامتی و گردشگری در بافت تاریخی اردبیل را عملیاتی کنیم.

مدیرکل‌ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آغاز جشنواره زمستانی استان از ماه آینده خبر داد و افزود: این جشنواره در سطح ملی برگزار می شود که اصلی ترین هدف از برگزاری آن معرفی و اطلاع رسانی از ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی برای خارج کردن گردشگری از حالت رکود و تعطیلی است.

وی با اشاره به برگزاری رویداد اردبیل 2023 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو عنوان کرد: این بزرگترین رویداد در بخش گردشگری است که با رقابت با استان های مطرح در حوزه گردشگری توانستیم میزبانی آن را برای استان فراهم کنیم که به دنبال فراهم سازی مقدمات برای برگزاری این رویداد بزرگ بین المللی هستیم.

فلاحی با اشاره به حضور گردشگران کشور آذربایجان در استان اظهار کرد: اصلی ترین اقدام در راستای خدمات رسانی به گردشگران در اردبیل سامان دهی و نوسازی واحدهای اقامتی است که از محل اعتبارات سفر و ستاد توسعه در این حوزه تسهیلاتی در نظر گرفته شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up