• شناسه خبر : 60790
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1400 - 08:36

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: تسریع در اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی به روستاها یکی از مطالبات عمومی مردم در روستاهای بی بهره از نعمت گاز طبیعی است.

سردار اسماعیلی

 

سردار اسماعیلی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با بهره‌برداری از ۱۰ روستای دیگر این شهرستان تا پایان سال جاری تعداد روستاهای برخوردار از گاز در این شهرستان به ۱۰۲ روستا خواهد رسید و کار اجرایی و مطالعه چندین روستای دیگر در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: از کل روستاهای استان تعداد یک هزار و ۴۲۷ روستا که معادل ۹۶ درصد از خانوار روستایی استان را شامل می‌شوند از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند که با اتمام گازرسانی و بهره برداری از ۷۷ روستای دیگر نیز در آینده نزدیک میزان ضریب نفوذ گاز طبیعی در بخش روستایی به بیش از ۹۸ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با اشاره به وضعیت گازرسانی در مناطق شهری استان تاکید کرد: همه شهرهای استان به شبکه گاز سراسری متصل و ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری به ۱۰۰ درصد می‌رسد.

وی با اشاره به اقدامات شرکت گاز استان در طول سال نیز بیان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه تعداد ۵۵ روستای استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده و ۱۰ هزار و ۵۵۲ اشتراک جدید در نقاط مختلف شهری و روستایی به مشترکان گاز استان افزوده شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: استان اردبیل طی سالهای اخیر با جهش در توسعه شبکه‌های گازرسانی به عنوان یکی از استانهای مطرح در حوزه گازرسانی به روستاها واقع شده و در زمره استانهای سبز قرار گرفت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up