• شناسه خبر : 60814
  • تاریخ انتشار : 28 آذر 1400 - 04:05

رئیس راهداری خلخال گفت: بر اثر بارش سنگین برف همراه با کولاک روز گذشته راه ۵۰ روستای خلخال مسدود شده بود که با تلاش راهداران در حال حاضر به استثنای راه مسدود شده از برف پنج روستای کم جمعیت واقع در مناطق صعب العبور این شهرستان سایر راه‌های ارتباطی مسدود روستایی برف روبی و بازگشایی شده است.

معروف خسروی اعلام کرد:بر اثر بارش سنگین برف همراه با کولاک روز گذشته راه ۵۰ روستای خلخال مسدود شده بود که با تلاش راهداران در حال حاضر به استثنای راه مسدود شده از برف پنج روستای کم جمعیت واقع در مناطق صعب العبور این شهرستان سایر راه‌های ارتباطی مسدود روستایی برف روبی و بازگشایی شده است.

وی با اشاره به ادامه کولاک مقطعی در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال به اسالم اظهار کرد:در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز سرنشینان تعدادی از خودروهای فاقد زنجیر چرخ گرفتار و زمین‌گیر شده در برف و کولاک در این گردنه سخت‌گذر توسط راهداران کمک‌رسانی و به مقاصد خود هدایت شدند.

خسروی گفت: این جاده ارتباطی با تلاش راهداران برف‌روبی و نمک‌پاشی شده ولی در عین حال کولاک مقطعی در برخی از نقاط بلند جاده موجب یخبندان سطح راه و زمین‌گیر شدن رانندگان خودروهای فاقد زنجیرچرخ می‌شود.

وی با اشاره به تردد برخی از کامیون‌ها در جاده مسدود شده خلخال به پونل و هشدار به خطرات ناشی از این بی توجهی رانندگان افزود:زمانی که راهی از سوی مرکز اطلاع رسانی راه‌های کشور مسدود اعلام می شود راهداری هیچ گونه مسوولیتی در قبال نگهداری آن ندارد و در صورت بروز هر گونه حوادث ناشی از ورود غیرقانونی خودروها به این جاده مسوولیت بر عهده رانندگان می باشد.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خلخال گفت:علاوه بر پوشش سطح راه از برف مبادی وردی به این جاده با دپوی خاک مسدود شده ولی تعدادی از رانندگان کامیون‌ها با دور زدن موانع وارد این جاده شده و جان خود را در معرض خطر سقوط بهمن و یا گرفتاری در میان راه قرار می‌دهند .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up