• شناسه خبر : 60902
  • تاریخ انتشار : 30 آذر 1400 - 01:24

رئیس حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر 55 شرکت حمل و نقل مسافر در سطح استان فعالیت دارد که در 3 زمینه اتوبوس، مینی بوس و سواری اقدام به ارائه خدمات برای مسافران می کنند.

 

فتح اله پور صالح با اشاره به اهم فعالیت های شرکت های حمل و نقل مسافر اظهار داشت: در حال حاضر 55 شرکت حمل و نقل مسافر در سطح استان فعالیت دارد که در 3 زمینه اتوبوس، مینی بوس و سواری اقدام به ارائه خدمات برای مسافران می کنند.

وی افزود: برای جابجایی مسافران، پایانه های عمومی در شهرهای اردبیل، مشگین شهر، خلخال، نیر و پارس آباد مستقر هستند و در شهرهایی که فاقد پایانه عمومی می باشند کاراژها یا شرکت های خصوصی اقدام به ارائه خدمات می کنند.

رئیس حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در این زمینه 2 هزار و 400 نفر راننده حرفه ای دارای کارت مهارت رانندگی فعالیت دارند. این رانندگان با حدود 310 ناوگان اتوبوس، 693 دستگاه سواری و 220 مینی بوس تحت پوشش شرکت های یاد شده اقدام به جابجایی مسافران می کنند.

پورصالح در خصوص میانگین عمر ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر استان نیز بیان کرد: میانگین عمر ناوگان اتوبوس 95/11 میانگین عمر سواری 82/11 و میانگین عمر مینی بوس نزدیک 28 سال می باشد که در بخش اتوبوس در مقایسه با میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی قرار داریم. این ناوگان بیشتر به مسافران شهرهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران و خراسان رضوی ارائه خدمات می کنند.

رئیس اداره رئیس حمل و نقل مسافر استان اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده از زمان شیوع کرونا در بخش حمل و نقل مسافر تصریح کرد: در راستای مقابله با شیوع کرونا، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل تمامی دستورالعمل ها و شیوه نامه های بهداشتی را به انجمن های صنفی مرتبط و رانندگان ابلاغ کرده و نظارت های لازم را نیز در این خصوص به صورت مستمر انجام داده است.

وی افزود: برای مسافران به صورت هوشمند قبل از شروع سفر با ارائه کد ملی استعلام سلامت از سامانه وزارت بهداشت انجام می شود و بر اساس آخرین دستورالعمل ستاد کرونا در حال حاضر ناوگان حمل و نقل مسافر استان با ظرفیت 80 درصد در حال ارائه خدمات می باشد.

پورصالح اذعان کرد: همراه داشتن کارت واکسن کرونا یا آزمایش 72 ساعته پی سی آر برای مسافرت با ناوگان حمل و نقل مسافر الزامی است؛ اگر شخصی در این استعلام ها از نظر کرونا مثبت شود از صدور بلیط برای وی خودداری خواهد شد. از آغاز اجرای این طرح تاکنون از حضور 60 مسافر در ناوگان جلوگیری شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up