• شناسه خبر : 60932
  • تاریخ انتشار : 30 آذر 1400 - 05:44

شهردار اردبیل در سخنانی در مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور درخواست اصلاح ساختار تعیین ارزش افزوده مالیات شهرداری‌ها شد.

محمود صفری  شهردار اردبیل

برگزاری نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور با حضور شهردار اردبیل

به گزارش شهرخوان، نشست مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با حضور ۱۹ شهردار کلانشهر کشور از جمله شهردار اردبیل برگزار شد.

در این نشست که عصر روز دوشنبه ۲۹ آذر ماه در تهران برگزار شد، با رای اکثریت اعضا علیرضا زاکانی شهردار تهران به عنوان رییس مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور انتخاب شد.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا امروز ۱۹ شهردار کلانشهرهای کشور ضمن دیدار با دکتر مخبر معاون اول رییس جمهور در خصوص مسائل مهم این کلانشهرها از جمله در ارتباط با بودجه سال ۱۴۰۱ گفتگو کنند.

شهردار اردبیل در سخنانی در مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور، نبود ساختار مشخص در تعیین ارزش افزوده در سیستم اخذ مالیات از شهرداری‌ها را از چالش‌های پیش‌روی مدیریت شهری بیان کرد و گفت: انتظار داریم ایجاد این ساختار و تعریف بستری منطقی برای روند اخذ مالیات از سوی وزارت کشور از شهرداری ها، در اولویت برنامه‌های مجمع کلانشهرها قرار گیرد.

محمود صفری در ادامه سخنان خود در این مجمع که عصر روز دوشنبه ۲۹ آذرماه با حضور شهرداران ۱۹ کلانشهر کشور در تهران برگزار شد، بر ضرورت تداوم توزیع قیر رایگان برای شهرداری ها تأکید کرد و افزود: یافتن راهکاری برای حفظ منافع شهرداری‌ها در ارتباطات مالی و سازمانی با سایر ادارات همچون تأمین‌اجتماعی و اوراق مشارکت بانک ها نیز می‌تواند در بهبود و توسعه خدمات شهری موثر باشد.

شهردار اردبیل مباحثی همچون فراهم نمودن زمینه برای ایجاد امکان تهاتر با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) برای شهرداری ها جهت تسریع در اجرای پروژه‌ها و ایجاد امکان اخذ اعتبارات از محل بودجه حوادث کشور برای شهرداری ها را از دیگر زمینه هایی بیان کرد که مجمع شهرداران کلانشهرهای کشور می‌تواند به آن ورود پیدا کند.

#محمود_صفری
#صفری
#شهردار_اردبیل
#شهرداری_اردبیلدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up