• شناسه خبر : 60956
  • تاریخ انتشار : 01 دی 1400 - 06:10

عضو شورای شهر اردبیل گفت: نبود زیرساخت های شبکه فاضلاب شهری مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورده که تکمیل این پروژه مخصوصا در مناطق محرور ۱۳ گانه در اردبیل از مطالبه اصلی شورا است.

سلامت صفری

به گزارش شهرخوان، سلامت صفری در جلسه شورای شهر اردبیل که با حضور با صدیف بدری نماینده شهر اردبیل برگزار شد، گفت: در حوزه فاضلاب شهر اردبیل با یک مشکل اساسی مواجه است و اگر برای این موضوع سرمایه گذاری نشود در آینده ای نه چندان دور با بحران مواجه خواهیم شد.

وی گفت: فاضلاب شهری اردبیل بیشتر بصورت جزیره ای اجرا شده این در حالی است که بعد از چندین سال باید این پروژه به اتمام می رسید.

سلامت صفری افزود: با توجه به متن این قانون، شرکت آب و فاضلاب مکلف شده مطابق برنامه تنظیمی و با نظارت شورا بخشی از مشکلات فاضلاب شهروندان اردبیلی در خصوص فاضلاب را حل کند.

عضو شورای شهر اردبیل مشکلات عدیده مردم را در تخلیه چاه های شهری و عدم اتصال به شبکه فاضلاب یاد آور شد و بیان کرد: مهم ترین مشکل شهروندان بحث فاضلاب شهری است که با تصویب این تبصره وصل خط لوله های نیمه کاره باید در اولویت کار قرار گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در ادامه گفت: ناوگان شهری اردبیل نیز امروز جوابگوی نیازهای شهروندان نیست و اکثر این دستگاهها فرسوده است.

صفری گفت: برای احترام به حقوق شهروندان و توسعه عادلانه باید ناوگان عمومی بهسازی و نوسازی شود.

بدون زیرساخت ها نمی توانیم ادعای استانی بودن را داشته باشیم

سلامت صفری با اشاره به اینکه استانی بودن اردبیل نیازمند توسعه متوازن و توجه به زیر ساخت ها می باشد، گفت: نمایندگان شهر اردبیل برای اخذ بودجه باید کمک حال شهرداری باشند.

این عضو شورا در بخش دیگری از نطق خود گفت: بازگشایی محلات در مناطق کم برخوردار نیازمند توجه ویژه نمایندگان شهر است و من از شما تقاضا دارم در راستای توسعه متوازن شهر برای این موضوع بودجه لازم دریافت شود.

وی گفت: تا زمانیکه این موضوع محقق نشود ما نمی توانیم ادعای استانی شدن را داشته باشیم.

صفری در ادامه افزود: ممنوعیت صدور پروانه برای زمین های قولنامه ای باید رسیدگی شود چرا که بسیاری از شهروندان با این قانون هنوز مستاجر هستند.

وی گفت: صدور پروانه برای زمین های قولنامه ای در کنار توسعه شهر می تواند به ایجاد درآمد برای شهرداری نیز کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up