• شناسه خبر : 60969
  • تاریخ انتشار : 02 دی 1400 - 12:05

مدیرکل ثبت احوال اردبیل گفت: استان اردبیل نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش طلاق را شاهد است.

طلاق

 

شهرام رسولی اظهار کرد: یک میلیون و ۴۸ هزار و ۹۷ نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی در اردبیل داریم که از این رقم ۹۹۷ هزار و ۶۴۱ نفر برای دریافت کارت ملی اقدام کردند.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷۹۱ هزار و ۷۶۳ کارت ملی صادر شده و بالغ بر ۸ هزار و ۷۲۱ فقره در دفاتر پیشخوان موجود است که متقاضیان برای دریافت آنها اقدام نکردند.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل به توافق جدید سازمان ثبت احوال با سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد و گفت: قرار است تا پایان اسفندماه ۵۰ درصد کارت ملی‌های پشت نوبت چاپ و در اختیار متقاضیان قرار گیرد و ۵۰ درصد باقیمانده نیز تا خردادماه سال ۱۴۰۱ توزیع خواهد شد.

رسولی به فرا رسیدن سالروز ثبت احوال اشاره کرد و افزود: سوم دی ۱۲۹۷ اولین شناسنامه با نام فاطمه ایرانی با شماره شناسنامه یک صادر شده و اکنون به مدت ۱۰۳ سال است که این روز به نام روز ملی ثبت احوال گرامی داشته می‌شود.

وی به آمار وقایع چهارگانه حیاتی ولادت، وفات، ازدواج و طلاق اشاره کرد و ادامه داد: استان اردبیل نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش طلاق را شاهد است.

رسولی با اشاره به اینکه آمار به صورت استانی است، خاطر نشان کرد: در برخی از شهرستان‌ها که دفاتر ثبت ازدواج و طلاق وجود ندارد با مراجعه سایر دفاتر در شهرستان‌ها این وقایع ثبت می‌شود و فراوانی آمار از همین حیث است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در ۹ ماهه گذشته از سال ۱۲ هزار و ۴۷۶ مورد ولادت ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۳ هزار و ۴۷۸ فقره بود، ۷.۴ دهم درصد کاهش نشان می‌دهد.

رسولی بیان کرد: در ۹ ماهه امسال ۷ هزار و ۳۹۳ فقره فوت با یک درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت شده که این رقم در سال گذشته در کل استان ۷ هزار و ۴۰۰ نفر بود.

وی به تأثیرگذاری ویروس کرونا به مرگ و میرها اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به دلیل شیوع گسترده این ویروس شاهد افزایش مرگ و میر در استان بودیم که این رقم در سال جاری کاهش نشان می‌دهد.

مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل به ثبت ۸ هزار و ۸۵۸ فقره ازدواج در ۹ ماهه سال جاری با ۴ درصد افزایش اشاره کرد و افزود: در همین مدت ۲ هزار و ۲۶۸ طلاق در استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲ هزار و ۵۲۷ فقره بود، ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up