• شناسه خبر : 60972
  • تاریخ انتشار : 02 دی 1400 - 01:58

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: برای خدمت به مردم مورد استفاده قرار گیرد برای این منظور تشکیل اتاق فکر در شورای استان ضرورت دارد.

شهرخوان

 

سید کمال الدین میرجعفریان در جلسه تجلیل از شورای اسلامی استان دور پنجم و معارفه اعضای شورای دور ششم گفت: راه اندازی اتاق فکر با حضور اعضای ادوار شوراهای اسلامی استان می تواند در آسیب شناسی مشکلات و پیشگیری از مسایل گذشته برای رضایت مندی مردم موثر واقع شود.

وی ادامه داد: آسیب شناسی مشکلات، موانع و مسیری که در قانون شورای اسلامی شهر و روستا تعریف شده می تواند دولت و مردم را برای ارایه یک برنامه جامع جهت حل این مشکلات کمک کند و به رضایت مندی جامعه ختم شود چرا که نطارت بر عملکرد شوراها از رسالت اصلی شورای استان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به اینکه در مسیر خدمت ممکن است فراز و نشیب و ناملایمات زیادی پیش بیاید افزود: کسی که خود را به عنوان نماینده و خادم مردم می داند باید برای رضای خداوند از هیچ خدمتی دریغ نکرده و هیچ عبادتی بهتر از خدمت به مردم نیست.

میر جعفریان تاکید کرد: شوراها عمل به مر قانون را در اولویت فعالیت خود قرار دهند و باید الگویی برای شوراهای سایر مناطق در راستای توسعه و آبادانی و اخلاق و نظارت باشند.

وی از اعضای شورای استان خواست در جهت برگزاری دوره های آموزشی برای شهرداری ها و دهیاری ها برنامه داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل از تشکیل شورای حل اختلاف شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان ها و مرکز استان خبر داد و گفت: خوشبختانه اولین جلسه این هیات جهت بررسی و تعیین تکلیف پرونده هایی که از گذشته باقی مانده بود برگزار و نتیجه خوبی نیز گزارش شده است.

میر جعفریان با تاکید بر حل مشکلات شوراها در مناطق مختلف استان اظهار کرد:باید از ظرفیت قانون از محل ۲درصد شهرداری ها مسایل مالی حل شود و همچنین از محل شورای عالی استان ها در کشور باید به مشکلات موجود رسیدگی کنند.

وی در ادامه افزود: این اعضا به نمایندگی از شهرستان های استان با انتخابات قانونی دور هم جمع شده و قصد خدمت به مردم را دارند و باید فرا جناحی و فارغ از دیدگاه سیاسی و قومیتی در خدمت مردم و توسعه و آبادانی استان باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up