• شناسه خبر : 61154
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1400 - 01:35

به‌دنبال بارش برف و برودت هوا که از روز ۵ شنبه در استان آغاز شده دمای فرودگاه اردبیل در شب گذشته به منفی ۱۹ درجه رسید و منفی ۱۸ درجه نیز برای خلخال ثبت شد.

 

برف جادهبه دنبال بارش برف و برودت هوا که از روز ۵ شنبه در اغلب مناطق استان اردبیل آغاز شده، شب گذشته مردم تمامی مناطق استان اردبیل دمای هوای زیر صفر درجه را گذراندند به‌طوری که دمای هوا در مرکز استان به منفی ۱۴ درجه و در فرودگاه اردبیل به منفی ۱۹ درجه رسید.

اهالی نیر دمای منفی ۷ درجه، سرعین دمای منفی ۱۰ درجه، نمین منفی ۸ درجه، کوثر منفی ۱۳ درجه، مشگین‌شهر منفی ۶ درجه، گرمی منفی ۳ درجه، در پارس‌آباد منفی ۵ درجه و بیله‌سوار منفی ۴ درجه را تجربه کردند.

بیشترین بارش‌های دو روز گذشته در شهرستان خلخال با ۲۲ میلیمتر باران و ۳۴ میلیمتر برف گزارش شده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان اردبیل در حال حاضر بارش‌ها در بسیاری از مناطق استان متوقف شده و تا روزهای پایانی هفته جاری در غالب مناطق استان جوی پایدار توام با هوای سرد زمستانی استمرار خواهد یافت.

همچنین براساس اعلام مدیریت راه‌های استان اردبیل در حال حاضر محورهای اصلی استان باز و تردد در آن با رعایت ایمنی زمستانی در جریان است اما با این حال به مسافران توصیه شده از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و در صورت اقدام به سفر، به همراه داشتن زنجیر چرخ و دیگر تجهیزات ایمنی زمستانی برای تردد در محورهای استان الزامی است.

در حال حاضر تمامی محورهای استان برف‌روبی و نمک‌پاشی شده و سطح جاده‌ها بدون برف است و ضروری است رانندگان قبل از سفر از وضعیت راه‌های استان و سایر مناطق کشور اطلاع حاصل کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up