• شناسه خبر : 61235
  • تاریخ انتشار : 07 دی 1400 - 12:52

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: علاج مدیریت ترافیک امروز آسیب ‌شناسی است.

ترافیک

 

سید کمال الدین میرجعفریان در دهمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان اردبیل اظهار کرد: طرح جامع ترافیک شهری اردبیل در سال ۹۱ تدوین شده و نیاز به بازنگری و به روزرسانی دارد تا نقاط ضعف این طرح آسیب شناسی و موارد جایگزین اعمال شود.

وی با بیان اینکه اجرای برخی طرح ها باعث ایجاد ترافیک می شود، افزود: با ایجاد نقاط غیر هم سطح در شهر، تراکم ترافیک به چند نقطه دیگر منتقل می شود و علاج مدیریت ترافیک امروز آسیب شناسی است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل با بیان اینکه باید از ظرفیت مهندسان نظام مهندسی در راستای حل مشکل ترافیک استفاده شود، بیان کرد: کمیته ای متشکل از نماینده راهور، استانداری، نظام مهندسی، شهرداری و فرمانداری جهت بررسی و شناسایی نقاط ضعف ترافیک استان راه اندازی شود و یافته های خود را ارائه کنند تا در شورای هماهنگی ترافیک طرح شود.

وی تصریح کرد: مصوباتی که از گذشته مانده و تاکنون اجرایی نشده است و هر اقدام فیزیکی در قالب شناسایی مشکلات ظرف دو هفته آینده جمع بندی تا در جلسات آتی تعیین تکلیف شود.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری اردبیل ادامه داد: طرح تفصیلی ترافیک در سال ۹۵ ابلاغ شده و باید این گونه طرح ها برای حداقل ۱۰سال پاسخگو باشند. طرح های جامع نیز با افق حداقل ۲۰ساله تدوین می شوند.

وی با انتقاد از وضعیت ترافیکی شهر اردبیل اظهار کرد: طرحی که در طول۵ سال بازنگری و بروزرسانی می شود، یعنی چشم انداز کوتاه مدت را در نظر گرفته، در حالی که ما به دنبال حل مشکل هستیم و طرح جامع باید با افق طولانی مدت پاسخگوی مشکلات ترافیکی باشد.

میرجعفریان تاکید کرد: ورودی های اردبیل، بافت تاریخی، مراکز جمعیت پذیری، فضاهایی که قبلا شکل گرفته و فضاهایی که جدیدا شکل می گیرند باید در این طرح ها مورد توجه قرار گیرند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up