• شناسه خبر : 61236
  • تاریخ انتشار : 07 دی 1400 - 12:54

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از دستگیری قاچاقچی دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال در اردبیل و کشف این دستگاه ها خبر داد.

ماینر بیت کوین

 

علی رحیمی آذر در بازدید از محل استخراج این رمز ارزها در اردبیل اظهار کرد: با دستگیری قاچاقچی دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال در اردبیل، جریمه ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون ریالی قاچاقچی دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال (ماینر) انجام شد.

وی تصریح کرد: با گزارش بازرسان و مأموران نیروی انتظامی در مورد کشف و ضبط تعداد ۱۶ دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال در انباری در شهرستان اردبیل پرونده ای در این رابطه تشکیل شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به اینکه پیش از این نیز شاهد دستگیری قاچاقچی این رمز ارزها و کشف دستگاه های ماینر در اردبیل بودیم، گفت: با ارجاع پرونده به تعزیرات حکومتی، موضوع به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی و به صدور حکم منجر شد.

رحیمی آذر افزود: با توجه به گزارش اولیه مأموران نیروی انتظامی و اظهارات ضد و نقیض متهم و سایر شواهد و قرائن اتهام انتسابی محرز و شعبه فرد خاطی را علاوه بر ضبط کالا به نفع دولت به پرداخت ۶ میلیارد و ۳۶۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت های اقتصادی غیرقانونی را زمینه ساز اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: برخورد با فرصت طلبان، سوء‌استفاده کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت های سیستم قضائی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up