• شناسه خبر : 61486
  • تاریخ انتشار : 13 دی 1400 - 01:13

استاندار اردبیل از از صدور مجوز ساخت و سازهای فاقد پارکینگ خودرو انتقاد کرد.

شهرخوان

 

سیدحامد عاملی در سومین جلسه شورای راهبری تصادفات استان اردبیل اظهار کرد: راه اندازی اتاق مانیتورینگ و تهیه دوربین های پلاک خوان برای پلیس راهنمایی و رانندگی ضرورت دارد و باید تا عید نوروز این اتاق در اردبیل راه اندازی شود.

وی خاطرنشان کرد: با نصب دوربین های پلاک خوان و راه اندازی اتاق مانیتورینگ، امنیت و نظارت بر ترافیک شهری و جاده ها افزایش می یابد و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان بیش از پیش افزایش می یابد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تجهیز جاده ها و مراکز شهری به سیستم هوشمند، عامل بازدارندگی تخلفات است، گفت: با راه اندازی اتاق مانیتورینگ و مجهز شدن معابر به سیستم های هوشمند و ۴ بانده شدن راه های ارتباطی، کاهش آمار تصادفات رانندگی در استان قابل لمس خواهد بود.

عاملی اضافه کرد: بحث جابجایی صنوف مزاحم در سطح شهر سال هاست مطرح می شود و باید بررسی تمام جوانب نسبت به مکان نمایی مناسب در انتقال بازار آهن فروشان، مطب پزشکان از مرکز شهر و برخی مدارس تصمیمات مناسبی اتخاذ شود.

وی با اشاره به اینکه پلیس راهور با ارائه لیست نقاط حادثه خیز جاده ها در حذف آنها با اداره کل حمل و نقل جاده ای هماهنگی های لازم را داشته باشد، افزود: با تأمین اعتبار مناسب به ترتیب اولویت این نقاط اصلاح می شود که نقاط حادثه خیز در جاده های شمال استان به طول ۶۰ کیلومتر در حال تعریض است که ۱۷ کیلومتر آن تا پایان سال افتتاح می شود.

استاندار اردبیل از اقدام عملیاتی بزرگراه شمال تا جنوب استان خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۱ درصد کل جاده های استان بزرگراه است و ۵۳ درصد تصادفات در راه های اصلی رخ داده که تعریض جاده های اصلی در برنامه قرار دارد.

عاملی تصریح کرد: بیشتر تصادفات در جاده های شمال استان اتفاق افتاده بنابراین این مسیر جز اولویت های اصلی و برنامه های عمرانی ماست.

وی بیان کرد: طبق گزارش پلیس راهور میزان فوتی در سال گذشته ۱۶۹ نفر بوده که با ۸ نفر کاهش به ۱۶۱ نفر رسیده است و باید با اصلاح وضعیت این آمار به حداقل ممکن برسد.

عاملی ضمن تقدیر از زحمات نیروی انتظامی در حفظ حریم مردم و صیانت از حقوق شهروندی اظهار کرد: اولین درخواست ما از فرمانداران این است جلسه شورای راهبری تصادفات را ماهانه برگزار کنند چرا که بحث بر روی تأمین جان انسان ها و حقوق اساسی مردم است که حتی جان یک نفر را بتوانیم نجات دهیم به بشریت خدمت کرده ایم.

وی با انتقاد از صدور مجوز ساخت و سازهای فاقد پارکینگ خودرو عنوان کرد: بحث پارکینگ یک مساله اساسی و فنی است و عدم رعایت حقوق شهروندی در ساختمان های فاقد پارکینگ موجب رنجش مردم می شود باید دستگاه های ذیربط در این خصوص نهایت دقت را داشته باشند.

منبع : مهر


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up