• شناسه خبر : 61501
  • تاریخ انتشار : 13 دی 1400 - 01:13

متهمی که ۷ سال قبل اقدام به قتل دوست خود کرده بود صبح امروز با بخشش از سوی اولیای دم از قصاص رهایی یافت.

اعدام

چندسال قبل رسیدگی به پرونده قتل جوان ۲۱ ساله به نام علی در جریان کار پلیس خلخال قرار گرفت.

این در حالی بود که جسد علی با دست و پای بسته در یک سد آب اطراف خلخال کشف شد.

بررسی ها نشان می داد علی سرباز بوده و با ۲ نفر از هم خدمتی هایش روز حادثه از پادگان به مرخصی رفته بودند.بنابراین دو هم خدمتی علی به عنوان مظنونین پرونده بازداشت شده و بعد از تحقیقات پرده از راز جنایت خود برداشتند.

یکی از آنها به نام شهاب در اعتراف به قتل گفت:«مدتی بود در میان دوستانم شایعه شده بود که علی با خواهر من صحبت می کند و به همین دلیل از او کینه به دل گرفتم.با دوستم به نام حمید مشورت کرده و نقشه قتل علی را کشیدیم.آن روز بعد از مرخصی از پادگان در نزدیکی سد علی را خفه کرده و داخل آب انداختیم اما حدود ۲۰۰ متر که دور شدیم،متوجه شدیم که علی روی آب در حال تکان خوردن است.برای همین برگشتیم و دست و پایش را با سیم بستیم.»

بعد از اعترافات شهاب،حمید هم صراحتا به قتل اقرار کرد و متهمان با رای دادگاه به اتهام مشارکت در قتل به قصاص محکوم شدند.

در حالی که آنها در یک قدمی قصاص قرار داشتند، اولیای دم با تلاش و پادرمیانی هیئت بخشایش ستاد صبر استان اردبیل راضی به شرط دریافت دیه راضی به بخشش از قصاص شهاب شدند.

متهم که ۷ سال از عمر خود را در زندان گذرانده است،به شدت ابراز پشیمانی می کرد و در سالهایی که در زندان سپری کرده است،تلاش کرد تا ندامت خود را نشان دهد.

به این ترتیب صبح دیروز با اعلام رضایت قطعی اولیای دم، شهاب از قصاص نجات پیدا کرد و به زودی از زندان آزاد می شود.

هیئت بخشایش ستاد صبر استان اردبیل همچنین در حال تلاش برای جلب رضایت اولیای دم این پرونده برای بخشش حمید هم هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up