• شناسه خبر : 6224
  • تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1398 - 11:31

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می شود، گفت: 20 محله در اردبیل ، 12 محله در مشگین شهر ، 11 محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

محبوب حیدری
به گزارش شهرخوان، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: 39 پروژه بازآفرینی در محلات مختلف شهرهای این استان با هدف ساماندهی بافت های فرسوده اجرا می شود.

محبوب حیدری در گفت و گو با خبرنگاران افزود: عملیات اجرایی این پروژه ها بزودی با ابلاغ اعتبار و منابع مورد نیاز شروع خواهد شود.

وی از وجود بیش از هزار و 523 هکتار بافت ناکارآمد شهری و هزار و 145 هکتار سکونتگاه غیررسمی در استان خبر داد و گفت: در اردبیل، پارس‌ آباد، مشگین ‌شهر و گرمی پروژه‌ های طرح بازآفرینی در دست اجرا است و پیش بینی می شود این پروژه ها در سال آینده به اتمام برسد.

حیدری گفت: مطالعات طرح بازآفرینی شهرهای خلخال و نمین در حال انجام بوده و در صورت اتمام عملیات اجرایی این پروژه ها شروع می شود.

تخریب بافت فرسوده

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه بازآفرینی شهری در محلات مختلف تسریع می شود، افزود: 20 محله در اردبیل ، 12 محله در مشگین شهر ، 11 محله در پارس آباد مغان و هفت محله در خلخال بعنوان بافت فرسوده ناکارآمد شناسایی شدند.

حیدری بیان کرد: هم اکنون 963 هکتار از مساحت شهر اردبیل ، 248 هکتار از مساحت پارس ‌آباد ، 95 هکتار از مساحت مشگین ‌شهر و 84 هکتار از مساحت شهر خلخال بافت فرسوده ناکارآمد است.

وی افزود: دولت در سال های اخیر با تشکیل ستاد بازآفرینی شهری اقدامات اساسی برای نوسازی و بازسازی فرسوده شهری انجام داده اما همچنان نیاز به فعالیت بیشتر برای زدودن آثار فرسودگی عمرانی و اجتماعی در این بافت هاست.

بافت فرسوده

در حال حاضر از 21 شهر استان اردبیل اکثریت آنها دارای بافت روستایی بوده و شهرهای نیز با مشکل حاشیه نشینی مواجه هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up