• شناسه خبر : 62427
  • تاریخ انتشار : 03 بهمن 1400 - 01:52

مدیر شهرک‌های گلخانه‌ای استان اردبیل فعالیت ۱۰ شهرک گلخانه‌ای را در سطح استان یادآور شد و گفت: ۸ شهرک دولتی و ۲ شهرک نیز به همت بخش خصوصی مدیریت شده و در حال فعالیت و تولید محصولات متنوع است.

گلخانه

علی عموقین اظهار کرد: در سال‌های اخیر توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای مورد توجه قرار گرفته به طوری که هم اکنون جایگاه استان اردبیل در توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای چهارم کشور است.

وی تصریح کرد: از ۲.۸ دهم هکتار احداث گلخانه در استان در سال‌های گذشته، در ۳ سال اخیر این جایگاه ارتقا یافته و ما شاهد بهره‌برداری از ۲۸۰ هکتار شهرک گلخانه‌ای در استان هستیم.

مدیر شهرک‌های گلخانه‌ای استان اردبیل فعالیت ۱۰ شهرک گلخانه‌ای را در سطح استان یادآور شد و گفت: ۸ شهرک دولتی و ۲ شهرک نیز به همت بخش خصوصی مدیریت شده و در حال فعالیت و تولید محصولات متنوع است.

عموقین به سرمایه‌گذاری هنگفت بومی و غیربومی در توسعه شهرک یک‌هزار و ۶۰۰ هکتاری مغان اشاره کرد و افزود: ۵۷۰ هکتار از این میزان به بخش خصوصی واگذار شده و ۴۸ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی اعم از بومی و غیربومی فعالیت خود را آغاز کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ۳۲ نفر از این سرمایه‌گذاران بومی و مابقی غیربومی هستند که برای هر سرمایه‌گذار ۱۰ تا ۲۰ هکتار واگذاری در سال‌های گذشته انجام شده است.

عموقین اضافه کرد: سرمایه‌گذارانی که در مدت معین فعالیت خود را آغاز نکردند، اراضی واگذار شده خلع ید و به سرمایه‌گذاران توانمند جدید صادر شده تا بتوانند با ظرفیت مناسب و توان بالای مالی و فنی کارهای تخصصی را در این بخش انجام دهند.

وی سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومانی دولت را در تأمین زیرساخت‌ها یادآور شد و بیان کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز به متقاضیان پرداخت شده اما ۴ برابر این رقم آورده بخش خصوصی است که بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان منابع را شامل می شود.

عموقین ادامه داد: ۱۱ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش تولید محصولات گلخانه‌ای در حال انجام است که از این تعداد عمده واحدها در شمال استان فعالیت می کنند و همچنان روند توسعه و حمایت از این سرمایه‌گذاران در حال انجام است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up