• شناسه خبر : 62455
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1400 - 12:51

امروزه استفاده مفید از فضای بالکن بیشتر رایج شده و دیگر کمتر کسی فضای بالکن منزل را ندیده گرفته و یا به عنوان نوعی انباری از آن استفاده می کند.

RSH13

 استفاده از چمن مصنوعی در بالکن

در دنیای ماشینی امروز داشتن یک فضای دنج و نشاط آور برای استراحت کردن و دور کردن انرژی های منفی وارد شده در طول روز به یک نیاز مبدل شده. چه بهتر که این فضا را در خانه خود داشته باشیم و چه فضایی بهتر از بالکن. بالکن و تراس منزل به علت داشتن فضای باز و گردش هوا گزینه خوبی برای استراحت کردن و تجدید قوا می باشد. برای این که بالکن منزل را از محیطی سرد و بی روح به محیطی دنج، با نشاط با جریان انرژی مثبت تبدیل کنیم بهتر است از گیاهان طبیعی، میز و صندلی، نور پردازی و … استفاده کنیم. اما گر همه اینها را هم داشته باشیم بدون استفاده از یک کفپوش زیبا، بادوام، نرم و راحت طراحی بالکن تکمیل نخواهد شد. برای این که در بالکن خود احساس راحتی کنید به یک کفپوش خوب نیاز دارید. یکی از بهترین گزینه ها به عنوان کفپوش بالکن چمن مصنوعی بالکن می باشد. امروز استفاده از چمن مصنوعی بالکن به دلیل مزایای فوق العاده ای که دارد به همراه طراحی های جالب و متفاوت باعث شده بیشترین استفاده را در بین انواع کفپوش های بالکن داشته باشد.

مزایای چمن مصنوعی بالکن

همانطور که گفتیم مزایای چمن مصنوعی بالکن بسیار زیاد می باشد و وجود همین مزایا چمن مصنوعی را در بین دیگر کفپوش ها برتر ساخته. در ادامه مزایای چمن مصنوعی بالکن را با هم بررسی می کنیم.

ماندگاری طولانی مدت

مهمترین مزیت چمن مصنوعی بالکن ماندگاری طولانی مدت آن است. چمن مصنوعی های شرکت اطلس چمن 10 تا 12 سال عمر مفید دارند. با خرید چمن مصنوعی بالکن به مدت 10 تا 12 سال نیازی به تعویض کفپوش نخواهید داشت.

ارزان و مقرون به صرفه

چمن مصنوعی به همان دلیل که در بالا اشاره کردیم یعنی ماندگاری طولانی و عدم نیاز به نگهداری برای شما ارزان تر از دیگر کفپوش ها خواهد بود و همچنین قیمت مقرون به صرفه تری را خواهد داشت. شما با یک بار هزینه کردن بابت چمن مصنوعی بالکن به مدت 12 سال نیاز به تعویض و یا پرداخت هزینه بابت نگهداری آن نخواهید داشت.

مناسب برای کودکان

یکی از دلایلی که چمن مصنوعی را برای بالکن و منزل مناسب می کند این است که فضای مناسب برای محل بازی کودکان ایجاد می کند. چمن مصنوعی کفپوشی ایمن و بهداشتی برای کودکان محسوب می شود.

نظافت آسان

مزیت دیگر چمن مصنوعی نظافت آسان آن می باشد و شما می توانید چمن مصنوعی را توسط جاروبرقی از آلودگی ها و گرد و غبار پاک کنید و یا حتی می توانید در صورت نیاز با شلنگ آب آن را شستشو دهید.

همیشه سبز و شاداب

سبز بودن چمن مصنوعی احساس نشاط و طراوت طبیعت را برای شما به ارمغان می آورد. چه بهتر که این فضای سبز را در منزل و بالکن خود داشته باشید و پس از گذراندن یک روز کاری خود را به نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه در بالکن سبز خانه مهمان کنید و حس بودن در طبیعت را برای خود تداعی کنید.

RSH133

مشخصات چمن مصنوعی مناسب بالکن

انتخاب چمن مصنوعی بالکن نیاز به دانستن و تعیین یک سری مشخصات دارد. اگر این مشخصات را تک به تک بدانید و بررسی کنید می توانید چمن مصنوعی مناسب بالکن خود را در میان دیگر چمن مصنوعی های تزئینی انتخاب نمایید. اما مشخصات چمن مصنوعی بالکن چیست؟

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی

ارتفاع الیاف چمن مصنوعی تزئینی که مناسب فضای بالکن باشد از 8 میلیمتر تا 45 میلیمتر می باشد. تعیین ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بالکن بستگی به سلیقه افراد دارد. شما می توانید چمن مصنوعی هایی با الیاف کوتاه، الیاف متوسط و الیاف بلند برای فضای بالکن انتخاب نمایید این موضوع کاملا بستگی به انتظارات شما از چمن مصنوعی بالکن خواهد داشت. چمن مصنوعی های الیاف کوتاه ظاهر موکتی داشته و نظافت آن آسان تر خواهد بود و چمن مصنوعی های با ارتفاع بلند تر ظاهر طبیعی تر اما نظافت سخت تر خواهد داشت. در ادامه انواع چمن مصنوعی از لحاظ ارتفاع الیاف را بررسی می کنیم تا بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید

الیاف کوتاه

چمن مصنوعی با الیاف کوتاه دارای ارتفاع 8 تا 15 میلیمتر می باشند و ظاهر موکتی دارند که به چمن مصنوعی موکتی نیز معروف می باشند. نظافت و جارو کشیدن این نوع چمن مصنوعی آسان تر بوده و آشغالگیری کمتری نیز خواهد داشت. چمن مصنوعی های موکتی به علت ارتفاع کم الیاف ارزان تر نیز می باشند.

الیاف متوسط

چمن مصنوعی با ارتفاع الیاف متوسط ظاهر طبیعی تر و دلنشین تری نسبت به نوع قبلی دارد و میزان آشغالگیری آن تا حدی بیشتر خواهد بود، اما نرمی و لطافت آن نیز بیشتر می باشد که حسن این نوع چمن مصنوعی نسبت به نوع قبلی محسوب می شود. چمن مصنوعی هایی که در دسته الیاف متوسط قرار می گیرند دارای الیافی به ارتفاع 25 تا 35 میلیمتر می باشند. پیشنهاد ما برای داشتن چمن مصنوعی بالکن استاندارد الیاف 25 میلیمتری می باشد.

الیاف بلند

چمن مصنوعی هایی با ارتفاع الیاف 40 تا 45 میلیمتر در دسته الیاف بلند قرار می گیرند. داشتن الیاف بلند تر در چمن مصنوعی باعث نرم تر و ضربه پذیر تر شدن آن خواهد شد اما از طرفی نظافت آن به مراتب بیشتر نیز می شود و موضوع دیگری که در این نوع چمن مصنوعی مهم است این می باشد که ممکن است در این نوع چمن مصنوعی به دلیل ارتفاع زیاد، الیاف به یک سمت خوابیده شوند.

تراکم چمن مصنوعی

تراکم چمن مصنوعی بالکن یکی از مهمترین مشخصه های آن می باشد. هر چه تراکم بالاتر رود چمن مصنوعی پر پشت تر و یکدست تری خواهید داشت که سبب می شود چمن شما به یک جهت خوابیده نشود و همچون روز اول شاداب به نظر برسد. اگر شما قصد نشستن بر روی چمن مصنوعی بالکن را دارید و یا در بالکن شما تردد زیاد خواهد بود حتما از چمن مصنوعی های با تراکم بالا استفاده نمایید.

لطافت چمن مصنوعی

درست است که ارتفاع بیشتر الیاف چمن مصنوعی باعث نرم تر شدن آن خواهد شدف اما میزان نرمی و لطافت چمن مصنوعی بیشتر به دیتکس و نوع نخ آن بستگی خواهد داشت. هر چه چمن مصنوعی دیتکس پایین تری داشته باشد از نرمی و لطافت بیشتر برخوردار خواهد بود. اگر قرار است شما پا برهنه و بدون دمپایی بر روی چمن مصنوعی راه بروید و یا کودک شما بر روی آن بازی کند از چمن مصنوعی هایی که دیتکس پایین تر و الیاف نرم تری دارند استفاده نمایید.

دارای زهکشی

برای اینکه چمن مصنوعی شما قابل شستشو باشد می بایست در لایه زیرین آن منافذی جهت زهکشی و تخلیه آب تعبیه شده باشد، تا از تجمع آب بر روی چمن مصنوعی و ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری شود. همچنین در هنگام نصب چمن مصنوعی بالکن می بایست به زهکشی آن نیز توجه شود و استادارد های لازم صورت گیرد تا آب به خوبی از زیر چمن مصنوعی نیز تخلیه شود. چمن مصنوعی های شرکت اطلس چمن تماما داری زهکشی مناسب می باشند.

مقاوم به اشعه ماورا بنفش

برای اینکه چمن مصنوعی بالکن عمر بالا و ماندگاری طولانی مدت داشته باشد می بایست از چمن مصنوعی هایی استفاده شود که به اشعه ماورا بنفش مقاوم باشد تا در اثر تابش نور خورشید دچار پوسیدگی، شکستگی الیاف و رنگ پریدگی نشود. تمام چمن مصنوعی های ارائه شده در شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن مقاوم به اشعه ماورا بنفش و ضد UV هستند.

RSH1333

قیمت چمن مصنوعی

قیمت چمن مصنوعی بسیار ارزان تر از چمن طبیعی است، چرا که با نصب چمن مصنوعی فقط یک بار هزینه می کنید و 12 سال از آن بهره خواهید برد و دیگر نیاز به تمدید هر ساله چمن و پرداخت هزینه های اضافی بابت کاشت بذر، آبیاری، سم پاشی، کود دهی، چمن زنی و دیگر نگهداری ها نخواهید داشت. اما همه انواع چمن مصنوعی قیمت یکسانی ندارند و بازه قیمتی 100 هزار تومان تا 360 هزار تومان (در دی ماه 1400) برای هر متر مربع را شامل می شوند. برای این که از میزان قیمت چمن مصنوعی مطلع شوید درابتدا می بایست چمن مصنوعی با فاکتورهای مد نظر خود را انتخاب کنید، زیرا تمام این فاکتورها تعیین کننده قیمت چمن مصنوعی می باشند. این فاکتور ها شامل متراژ ارتفاع الیاف، تراکم، دیتکس، نوع نخ به کار رفته، نوع بافت، کشور سازنده، برند و … می باشد.

معرفی شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن

شرکت چمن مصنوعی اطلس چمن تولید کننده و ارائه دهنده انواع چمن مصنوعی تزئینی و ورزشی و ارسال آن به سراسر کشور می باشد. این شرکت با بیش از 20 سال سابقه در خشان در فروش و نصب چمن مصنوعی آماده ارائه خدمات مربوط به چمن مصنوعی از قبیل فروش، نصب و ارائه مشاوره به مشتریان عزیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کارها، محصولات، کاربرد ها و قیمت انواع چمن مصنوعی و مقایسه آن ها به وب سایت این شرکت به نشانی www.atlaschaman.com مراجعه نمایید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up