• شناسه خبر : 62464
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1400 - 02:44

رحیم‌زاده یادآور شد: امسال با تشکیل چهار نشست هیات فنی اشتغال اتباع خارجی جهت به‌کارگیری از سوی کارفرمایان یا تمدید پروانه کار آنها، در نهایت با صدور ۱۶ پروانه موافقت و همچنین پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی باطل شد.

اشتغال زنان

بهروز رحیم‌زاده روز دوشنبه در این زمینه اظهار کرد: این گشت مشترک شناسایی اتباع غیرمجاز همزمان با سایر نقاط کشور با حضور سرپرست و اعضای کمیته فنی اشتغال اتباع خارجی استان بر واحدهای تولیدی نظارت می‌کند.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۲۰ قانون کار اتباع بیگانه غیرمجاز نمی‌توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه روادید ورود با حق کار مشخص داشته و بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های مربوطه پروانه کار دریافت کرده باشند.

سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: بررسی و موافقت درخواست صدور یا تمدید روادید با حق کار مشخص و پروانه کار برای اتباع خارجی بر حسب قوانین و مقررات و فقط در جهت انتقال دانشی فنی و با هدف جایگزینی نیروی کار داخلی انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: کارفرمایانی که نسبت به بکارگیری اتباع بیگانه فاقد پروانه و با پروانه کار منقضی اقدام‌ کنند یا هنگام قطع رابطه استخدامی مراتب را به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نکنند با توجه به شرایط خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس بین ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.

رحیم‌زاده یادآور شد: امسال با تشکیل چهار نشست هیات فنی اشتغال اتباع خارجی جهت به‌کارگیری از سوی کارفرمایان یا تمدید پروانه کار آنها، در نهایت با صدور ۱۶ پروانه موافقت و همچنین پروانه اشتغال ۱۷ تبعه خارجی باطل شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up