• شناسه خبر : 62505
  • تاریخ انتشار : 06 بهمن 1400 - 02:12

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: سامانه بارشی تا روز شنبه در استان اردبیل ماندگار بوده و سبب بارش پراکنده برف و باران در مرکز و با شدت بیش‌تر در شمال و جنوب استان خواهد شد.

برف روبی

سیاوش محمدی اظهار کرد: تجزیه و تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از اواسط وقت امشب سامانه ناپایدار بارشی وارد استان می‌شود که این سامانه بارشی موجب بارش پراکنده برف و باران در نقاط مختلف استان خواهد شد.

وی با اشاره به اوج فعالیت این سامانه بارشی افزود: سامانه بارشی مذکور از قدرت چندانی برخوردار نیست و اوج فعالیت این سامانه از ظهر پنج‌شنبه تا صبح جمعه پیش‌بینی می‌شود.

سامانه بارشی سبب کولاک در جاده‌ها می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با این حال این سامانه تا روز شنبه در استان اردبیل ماندگار بوده و سبب بارش پراکنده برف و باران در مرکز و با شدت بیش‌تر در شمال و جنوب استان خواهد شد.

محمدی در رابطه با ایجاد کولاک برف در محورهای مواصلاتی ادامه داد: علاوه بر بارش‌ها، سامانه مذکور می‌تواند سبب وزش باد با شدت ملایم در برخی نقاط استان اردبیل شود که همین موضوع نیز کولاک حاصل از بارش‌های اخیر برف را در جاده‌ها و نقاط کوهستانی در پی خواهد داشت.

وی گفت: در طی مدت مذکور کاهش چند درجه‌ای دما نسبت به روزهای قبل و پدیده مه‌گرفتی در نواحی منتهی به استان گیلان دور از انتظار نخواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up