• شناسه خبر : 62513
  • تاریخ انتشار : 06 بهمن 1400 - 11:17

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شهرداری ملزم به اجرایی نمودن تمامی مصوبات شورا می باشد و هیچ بهانه ای در بایکوت مصوبات قابل قبول نیست.

 

میرمحمد سیدهاشمی: تمامی مصوبات شورا برای شهرداری لازم الاجراء است

شهرداری مصوبات شورا را پیاده کند


به گزارش شهرخوان،میرمحمد سیدهاشمی در هفدهمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل از الحاق متمم و اعمال اصلاحیه بر بودجه سالجاری شهرداری اردبیل خبر داد و گفت: حدود 5 جلسه در راستای بررسی جوانب این متمم و اصلاحیه بودجه در شورای اسلامی شهر اردبیل برگزار شده که نهایتا بودجه سالجاری که 855 میلیارد تومان بود به 950 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و اصلاحاتی در بندهای این بودجه اعمال شد.

وی افزایش سرعت اجرایی برخی از پروژه های عمرانی و نیاز به تامین و تزریق اعتبارات به این طرح ها را از مهمترین دلایل الحاق متمم و اصلاح بودجه قلمداد کرد و گفت: با برگزاری جلسات متعدد بنا بر این شد که بدهی شهرداری اردبیل به تامین اجتماعی با روش تهاتر تامین شود و همچنین مقرر گردید پرداخت بدهی شهرداری به بانک شهر نیز در اولویت باشد تا از افزایش سود بدهی جلوگیری شده و هزینه اضافی به شهرداری وارد نشود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل بر ضرورت برنامه ریزی در پیشبرد پروژه ها تاکید کرد و گفت: تاخیر در اجرای برخی از پروژه ها باعث هدر رفت سرمایه گذرای می شود که بدین منظور توصیه می شود شهرداری پروژه های خود را بر اساس برنامه ریزی و زمانبندی مدون پیش ببرد.

سیدهاشمی اذعان کرد: اخیرا تغییراتی در مدیریت برخی از سازمان های شهرداری اعمال شده اما در صورتیکه این موضوع منجر به تغییر رویه در مدیریت این سازمان ها نشود فواید چندانی نخواهد داشت. نیروی انسانی و پرسنل شهرداری در بسیاری از سازمان ها بیش از حد مورد نیاز است که این امر نیز باعث تحمیل هزینه های بالا به شهرداری شده و از ضریب بازدهی دیگر افراد نیز می کاهد. کارکنان سازمان ها باید به تعداد مورد نیاز و از افراد متخصص باشند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شهرداری ملزم به اجرایی نمودن تمامی مصوبات شورا می باشد و هیچ بهانه ای در بایکوت مصوبات قابل قبول نیست چرا که تمامی طرح ها بر اساس نیازهای شهر در کمیسیون های مرتبط بارها بررسی شده و به صورت مصوب به شهرداری ارائه می شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پرداخت دیه و غرامت های ناشی از درگیری عوامل اجرائیات شهرداری با متخلفان نیز بیان کرد: این امر پسندیده نیست که پای پرسنل اجرائیات شهرداری در راستای اجرای قانون و جلوگیری از تخلفات خواسته یا ناخواسته به درگیری باز شود و در نهایت محکوم شده و هزینه های سنگین به شهرداری وارد شود. در این خصوص لازم است جلسه ای اضطراری با دستگاه قضایی استان برگزار شود تا تکلیف عوامل اجرائیات شهرداری در برخورد با متخلفان شفاف سازی شده و در این میان حقی از این پرسنل و همچنین شهروندان ضایع نشود.

شورای شهر

تمامی مصوبات شورا برای شهرداری لازم الاجراء استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up