• شناسه خبر : 62591
  • تاریخ انتشار : 08 بهمن 1400 - 01:08

عضو شورای شهر اردبیل با انتقاد از عملکرد معاونت حقوقی شهرداری از دفاع از ماموران اجرائیات گفت: این بخش چرا دفاعیات و ادله محکمی را به دادگاه ارائه نمی دهد و همیشه شهرداری در هر پرونده درگیری محکوم می شود.

ابراهیم صفری: عملکرد ضعیف معاونت حقوقی شهرداری در دفاع از ماموران اجرائیات

معاونت حقوقی شهرداری همیشه در دادگاه محکوم می شود

رئیس کمیسیون مشارکت و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر اردبیل خواستار حمایت شهرداری و دستگاه قضایی از ماموران اجرائیات شهرداری در مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی شد.

ابراهیم صفری با انتقاد از عملکرد بخش حقوقی شهرداری از دفاع از ماموران اجرائیات اظهار کرد: محکومیت شهرداری در هر پرونده درگیری که به دنبال مقابله ماموران اجرائیات با متخلفان ساخت و ساز تشکیل می شود این سوال را ایجاد می کند که معاونت حقوقی سازمان شهرداری اردبیل چرا دفاعیات و ادله محکمی را به دادگاه ارائه نمی دهد!

وی افزود: همه می دانیم که اگر ماموران اجرائیات در کار خود جدیت نداشته باشند و ساخت و سازهای بی رویه و غیرقانونی در شهر افزایش یابد تبعات جبران ناپذیر آن را در آینده شاهد خواهیم و این امر باعث تحمیل هزینه های سنگین به شهرداری و نهایتا بیت المال خواهد شد.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل یکی از مشکلات موجود را طولانی بودن بوروکراسی اداری در دستگاه قضایی قلمداد کرد و گفت: ماموران اجرائیات اگر منتظر حکم قضایی برای مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی باشند به دلیل فوت وقت و نیاز به زمان حداقل 4 روزه برای صدور حکم، نمی توانند با تخلفات مقابله کنند و از انجام وظایف ذاتی خود ابتر خواهند ماند.

صفری ادامه داد: لازم است در این خصوص سازوکارهای مشخصی تعیین شود تا از وقوع هرگونه درگیری بین ماموران شهرداری با سازندگان مساکن بدون پروانه جلوگیری شود. انتخاب ماموران اجرائیات بعنوان ضابطین قضایی می تواند به این قضایا خاتمه دهد و کارکنان شهرداری در برابر تخلفات حرفی برای گفتن داشته باشند.

️این عضو شورای شهر گفت: سرزنش ماموران به جهت انجام وظایف ذاتی خود امری پسندیده نیست چرا که احتمال درگیری و یا دفاع از خود در برابر هر مقابله ای با ساخت و سازها وجود دارد و متاسفانه ماموران شهرداری در بسیاری از پرونده ها بدلیل شهادت ساختگی برخی از افراد سودجو محکوم به پرداخت دیه می شوند که در این خصوص حمایت شهرداری از این پرسنل لازم و ضروری است تا این ماموران رغبت خود را برای انجام وظایف و تکلیف خود از دست ندهند.

وکیل دادگاهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up