• شناسه خبر : 62616
  • تاریخ انتشار : 09 بهمن 1400 - 01:53

مدیرکل حفاظت محیط زیست اردبیل گفت: یک‌هزار و ۱۰۰ مورد گشت و کنترل به میزان سه‌هزار و ۷۰۰ نفر- روز از سوی محیط‌بان در سال‌جاری صورت گرفت که در جریان آنها ۵۲ مورد جلوگیری از انجام شده است.

دوربین کنترل سرعت

سعید شهند تشریح کرد: یک‌هزار و ۱۰۰ مورد گشت و کنترل به میزان سه‌هزار و ۷۰۰ نفر- روز از سوی محیط‌بان در سال‌جاری صورت گرفت که در جریان آنها ۵۲ مورد جلوگیری از انجام شده است.

وی با اشاره به معرفی ۳۹۷ نفر از متخلفان به محاکم قضایی، افزود: همچنین با ۱۱ مورد نگهداری و خرید و فروش حیوانات برخورد و ۷۹ قبضه سلاح مجاز، ۶۱ قبضه سلاح غیرمجاز و یک قبضه سلاح جنگی در این مدت کشف شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: محیط‌بانان در سال‌جاری نسبت به ۹ مورد اطفای حریق در مناطق تحت مدیریت و ۳۳ مورد جلوگیری از تخریب بیشتر در منطقه حفاظت شده مغان اقدام کردند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مناطق تحت مدیریت اداره‌کل حفاظت محیط زیست به میزان ۱۸۰ هزار هکتار حدود ۱۰ درصد از وسعت استان اردبیل را شامل می‌شود که شامل چهار منطقه حفاظت شده، ۶ تالاب و ۲ اثر طبیعی ملی است.

شهند اظهار کرد: امسال در این نقاط گونه‌های شاخص کل و بز ۱۳ درصد و قرقاول ۱۱ درصد افزایش جمعیت داشته است.

وی همچنین گفت: حضور همکاران و گشت و کنترل با ابزارهای نوین از جمله دوربین‌های کنترلی با همراهی بیشتر جوامع محلی موجب شده است که تا کنون هیچ تلفاتی از گونه خرس قهوه‌ای نداشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل یادآور شد: ۳۵۷ گونه مهره‌دار شامل ۲۵۷ گونه پرنده، ۴۶ گونه پستاندار، ۲۹ گونه خزنده و ۱۹ گونه ماهی و آبزی تا کنون در این استان شناسایی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up