• شناسه خبر : 62631
  • تاریخ انتشار : 09 بهمن 1400 - 03:30

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

60 صندوق اعتباری حامی اشتغال و توانمندسازی بانوان است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: ۶۰ صندوق اعتباری حامی اشتغال و توانمندسازی بانوان در استان اردبیل است.

۶۰ صندوق اعتباری حامی اشتغال و توانمندسازی بانوان است

فعالیت 60 صندوق اعتباری خرد روستایی در استان اردبیل


فریبا محمدلو گفت: ۶۰ صندوق اعتبار خرد روستایی حامی اشتغال و توانمندسازی بانوان در روستا‌های این استان فعالیت می‌کنند تا توانایی‌های بالقوه بانوان روستایی به بهترین شکل ممکن در جامعه ارائه شود.

وی افزود: نهادسازی و سازماندهی بانوان فعال بخش کشاورزی در قالب تشکل‌های اقتصادی از قبیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی منجر به توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی آن‌ها شده و مسیر اشتغال پایدار و رونق کسب و کار‌های خرد روستایی را هموار خواهد کرد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل به نقش بانوان در پیشبرد امور اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی در جامعه اشاره کرد و گفت: ارتقای جایگاه بانوان و توجه مضاعف به این قشر از وظایف مهم مسئولان دستگاه‌های اجرایی است.

محمدلو اظهارکرد: با اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، استقلال و خودکفایی این قبیل از خانواده‌ها هدف‌گذاری شده است.

مدیر کل بهزیستی استان گفت: در روستا‌هایی که طرح تامین مالی خرد اجرا شده است، نتیجه بخش بوده و شاهد رونق اقتصادی این روستا‌ها بودیم.


210

فعالیت صندوق اعتباری، رونق اقتصادی روستاها را در پی دارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up