• شناسه خبر : 62633
  • تاریخ انتشار : 09 بهمن 1400 - 03:45

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: فروش واحد‌های تولیدی بدون اخذ مجوز برخلاف قانون بوده و از نظر شرکت شهرک‌های صنعتی هیچ گونه سندیتی ندارد.

محمد اهلی:فروش واحد‌های تولیدی در شهرک صنعتی بدون اخذ مجوز غیرقانونی است

فروش واحد‌های تولیدی در شهرک صنعتی بدون مجوز فاقد اعتبار است


محمد اهلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس قانون، هرگونه نقل و انتقال و یا فروش واحد‌های تولیدی در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی بدون اخذ مجوز از شرکت شهرک‌های صنعتی غیر قانونی بوده و فاقد اعتبار می‌باشد.

وی گفت: علیرغم هشدار‌های داده شده، مشاهده می‌شود که برخی از افراد بدون اخذ مجوز از شرکت شهرک‌های صنعتی مبادرت به فروش زمین و یا واحد صنعتی خود به صورت قولنامه‌ای و یا وکالتی می‌نمایند که این موضوع برخلاف قانون بوده و از نظر شرکت شهرک‌های صنعتی هیچ گونه سندیتی ندارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل بیان کرد: خرید و فروش غیرقانونی در شهرک‌های صنعتی را زمینه ساز بروز برخی از مشکلات حقوقی چندین ساله و زیان‌های مالی برای خریداران دانست که متاسفانه با توجه به هشدار‌ها و اطلاع رسانی‌های انجام شده، برخی از خریداران مبادرت به خرید واحد و یا زمین صنعتی، بدون کسب مجوز از این شرکت می‌کنند که این نقل و انتقال‌ها در موارد متعددی منجر به طرح پرونده‌های کیفری دایر بر خرید و فروش مال غیر و کلاهبرداری شده است.

اهلی اجرای این قانون در راستای جلوگیری از بروز مشکلات آتی برای خریداران و حمایت از سرمایه گذاران واقعی دانست و گفت: ممکن است صاحبان قرارداد‌ها دارای مشکلاتی از قبیل بدهی اقساط واگذاری زمین، ترهین و یا اجرائیات صادره از سوی بانک ها، تخلفات ساختمانی، مشکلات زون بندی و زیست محیطی، احتمال فسخی بودن زمین مورد معامله و … را دارا باشند که وجود هر یک از این موارد به طور حتم زمینه ساز مشکلات آتی برای خریداران خواهد شد.

وی گفت: متقاضیان نقل و انتقال می‌توانند با سپری نمودن مراحل اداری از قبیل تسویه حساب با شرکت شهرک‌های صنعتی و استعلام موارد حقوقی و با کسب مجوز کتبی نسبت به انتقال قرارداد به خریدار بعدی اقدام نمایند.


کارگاه صنعتی

فروش واحد‌های تولیدی بدون مجوز،هیچ گونه سندیتی ندارددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up